Kvapku krvi v ružomberskej vojenskej nemocnici podporilo 51 darcov

Mimoriadny odberový deň pomohlo zorganizovať občianske združenie Ružomberčan.

Na kliniku hematológie Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) SNP – FN v Ružomberku prišlo v stredu 22. februára darovať krv 51 ľudí. Mimoriadny odberový deň pomohlo zorganizovať občianske združenie Ružomberčan. Nemocnica o tom informuje na sociálnej sieti.

„Darovať krv chcelo až neuveriteľných 71 ľudí, ktorí sa na odber vopred telefonicky nahlásili. Napriek zlej epidemiologickej situácii a zvýšenej chorobnosti napokon prišlo 51 darcov,” uvádza nemocnica.

Medzi darcami boli takí, ktorých odbery sa už počítajú v desiatkach –  tak ako napríklad pani Marianna. „Dnes prišla darovať krv jubilejný 30-krát, čo znamená zisk zlatej plakety J. Janského. Okrem pravidelných darcov krvi sa dnes do odberového kresla posadili aj prvodarcovia, ktorí ostatným odkazujú, že sa nemajú čoho báť,“ doplnila ÚVN.

„Napriek úspešnému odberovému dňu chceme všetkých poprosiť, aby prišli darovať krv aj v bežné odberové dni v utorok a štvrtok,” dodáva ÚVN.

Zdroj: ÚVN

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.