Liptovské múzeum opäť inovuje svoje priestory

Vizualizácia moderných priestorov, ktoré plánuje Liptovské múzeum. Foto: archív Liptovského múzea

Pôvodnú expozíciu z minulého storočia chcú premeniť na moderný priestor plný liptovskej prírody. Inovatívny projekt stál 6250 eur.

Liptovské múzeum plánuje vytvoriť novú stálu expozíciu s názvom Príroda Liptova. Pôvodná expozícia zoológie a botaniky v sídelnej budove v Ružomberku pochádza zo 70-tych rokov 20. storočia.

,,Zámerom projektu je vytvorenie novej modernej expozície, pričom v prvej fáze bolo potrebné získať vo verejnej súťaži architektonicko-výtvarný návrh expozície,“ informovala RK Magazín odborná referentka kultúry v Liptovskom múzeu Martina Vilčeková.

Víťazným návrhom sa stal návrh Ing. arch. Mariána Hercega, ktorý si modernú expozíciu predstavuje nasledovne:

Projekt podporil Fond na podporu umenia sumou 5000 eur z verejných zdrojov. Spolufinacovanie zabezpečil Žilinský samosprávny kraj v sume 1250 eur.

Zdroj: Liptovské múzeum

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.