Polícia zadržala páchateľov lúpežného prepadnutia v Kalamenoch

Policajti z okresov Ružomberok a Liptovský Mikuláš chytili páchateľov lúpežného prepadnutia obchodu v Kalamenoch. Dvaja muži sa tak ocitli v cele predbežného zadržania.

V pondelok večer sa 27-ročný Miroslav z okresu Liptovský Mikuláš pokúsil vykradnúť potraviny v ružomberskej obci Kalameny.

“Na predavačku mal nastriekať slzotvorný sprej a následne jej mal vytrhnúť zásuvku z registračnej pokladne s hotovosťou asi 363 eur. Z miesta činu mal ujsť v sprievode ďalšieho muža a ženy na motorovom vozidle,” informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Krátko po lúpežnom prepadnutí však policajti páchateľov zadržali. “Vozidlo zastavila hliadka liptovskomikulášskej polície na základe vyhláseného pátrania po neznámych páchateľoch unikajúcich na motorovom vozidle. V rukách mužov zákona skončili dvaja muži a jedna žena,” uviedla policajná hovorkyňa.

Mazda, na ktorej unikala trojica páchateľov. Foto – PZ SR

Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. “Obvinený muž skončil v policajnej cele, pričom v zákonnej lehote bude zo strany vyšetrovateľa podaný návrh na vzatie obvineného Miroslava do väzby,” dodala hovorkyňa, podľa ktorej obvinenému mužovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Foto – Budova prepadnutých potravín v Kalamenoch. Zdroj – PZ SR

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.