Polícia zadržala páchateľov lúpežného prepadnutia v Kalamenoch

Policajti z okresov Ružomberok a Liptovský Mikuláš chytili páchateľov lúpežného prepadnutia obchodu v Kalamenoch. Dvaja muži sa tak ocitli v cele predbežného zadržania.

V pondelok večer sa 27-ročný Miroslav z okresu Liptovský Mikuláš pokúsil vykradnúť potraviny v ružomberskej obci Kalameny.

“Na predavačku mal nastriekať slzotvorný sprej a následne jej mal vytrhnúť zásuvku z registračnej pokladne s hotovosťou asi 363 eur. Z miesta činu mal ujsť v sprievode ďalšieho muža a ženy na motorovom vozidle,” informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Krátko po lúpežnom prepadnutí však policajti páchateľov zadržali. “Vozidlo zastavila hliadka liptovskomikulášskej polície na základe vyhláseného pátrania po neznámych páchateľoch unikajúcich na motorovom vozidle. V rukách mužov zákona skončili dvaja muži a jedna žena,” uviedla policajná hovorkyňa.

Mazda, na ktorej unikala trojica páchateľov. Foto – PZ SR

Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. “Obvinený muž skončil v policajnej cele, pričom v zákonnej lehote bude zo strany vyšetrovateľa podaný návrh na vzatie obvineného Miroslava do väzby,” dodala hovorkyňa, podľa ktorej obvinenému mužovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Foto – Budova prepadnutých potravín v Kalamenoch. Zdroj – PZ SR

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.