Policajtov v týždni zamestnalo vlámanie, autonehoda, ale aj opilci v uliciach

Mestskí policajti v uplynulom týždni rozdávali pokuty za alkohol požívaný na verejnosti, aj za zničenie dopravnej značky či psov bez vôdzky. Riešiť však musela aj vlámanie do garáže a nabúrané auto v budove Celprojektu.

Na tiesňovú linku mestskej polície 159 bolo v posledný septembrový piatkový večer oznámené, že na ulici Panská sa nachádza opitá mládež. Hliadka po príchode na miesto našla troch mladíkov, ktorí tam požívali alkoholické nápoje. Išlo o trojicu už dospelých mládencov vo veku 18 až 19 rokov. Za nerešpektovanie všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívania alkoholických nápojov na verejne prístupných miestach bola všetkým trom uložená bloková pokuta.

Večer predtým si príslušník obsluhujúci kamerový systém na Námestí Andreja Hlinku všimol mladú dvojicu, ktorá takisto na verejnosti požívala alkohol. Aj v tomto prípade bol priestupok proti verejnému poriadku vyriešený v zmysle uvedeného zákona.

Operačný príslušník mestskej polície prevzal v sobotu 29. septembra telefonické oznámenie, že na ulici A. Bernoláka práve nabúralo vozidlo do budovy Celprojektu. Na miesto bola vyslaná motohliadka a kontaktovaná dopravná polícia. Hliadka zistila, že vozidlo je už zaparkované na parkovisku a vodič sa pri ňom nenachádza. Od svedkov však zistili popis osôb, ktoré sa mali vo vozidle v čase nehody nachádzať. Tie odišli smerom do centra mesta. Mladá žena, ktorá mala v čase nehody auto viesť, javila známky požitia alkoholu. V tom čase už prišla dopravná polícia, ktorá si vec prevzala do svojej kompetencie.

Na základe telefonického oznámenia bola vo štvrtok 4. októbra vyslaná hliadka na stanicu. Podľa oznámenia tu mali dvaja mladíci poškodiť dopravnú značku. Po jej zničení mali utiecť na blízku čerpaciu stanicu. Na základe popisu hliadka našla dvojicu mladých mužov. Išlo o obyvateľov Liptovskej Lúžnej vo veku 19 a 20 rokov. Obaja boli značne pod vplyvom alkoholu. Mladší mal v dychu 1,73 promile, starší z dvojice 1,92. Spätne bolo na kamerovom zázname zistené, že mladíci vyšli z vestibulu železničnej stanice, prešli okolo autobusovej zastávky na parkovisko, kde sa zavesili na dopravnú značku s úmyslom poškodiť ju. To sa im aj podarilo, dopravná značka ostala zničená na zemi aj so stĺpikom. Hliadka im uložila blokové pokuty v hornej hranici sadzby. Po zadokumentovaní poškodenej značky bol skutok postúpený na oddelenie technickej správy mestského úradu.

Na základe telefonického oznámenia odchytila hliadka mestskej polície psa, ktorý sa voľne pohyboval v okolí kostola na sídlisku Baničné v nedeľu 10. októbra. Podľa čipu zistili jeho majiteľku. Psa jej odovzdali, no za voľný pohyb psa na verejnosti jej bola uložená bloková pokuta.

Povinnosti chovateľa psa si nesplnil ani muž z Oravy niekoľko dní predtým, keď sa jeho štvornohý miláčik pohyboval bez dozoru po Satelitoch. Aj v tomto prípade bol pes odovzdaný majiteľovi a jeho porušenie zákona o držaní psov vyriešené v blokovom konaní.

Počas hliadkovacej činnosti si ráno v sobotu 6. októbra všimla hliadka mestskej polície v centre mesta pootvorené dvere na jednej garáži. Videli, že garážové dvere niekto otvoril násilím, v blízkosti sa ale už nikto nenachádzal. Hliadka zistila majiteľa poškodenej garáže a následne ho kontaktovala. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu bola privolaná aj hliadka štátnej polície. Majiteľ pri následnej kontrole uviedol, že z garáže mu nič nezmizlo, len dvere musel niekto násilím otvoriť.  

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.