Malinô Brdo otvára letnú sezónu

Stredisko Malinô Brdo bude do začiatku leta fungovať vo víkendovom režime. Foto: Filip Kubáň

Od piatka 5. mája bude pre návštevníkov strediska k dispozícii 8-miestna kabínová lanovka a bike park.

Pôvodne malo stredisko Malinô Brdo ski & bike family park otvoriť letnú sezónu už v piatok 28. apríla, no plány im zmarilo nepriaznivé počasie. „Od 5. mája bude areál otvorený počas piatkov, víkendov a sviatkov v čase od 8:30 do 16:30 hod. Prevádzková doba sa môže zmeniť v závislosti od počasia,“ informoval rezort na svojom webe.

Kabínová lanovka bude v tomto období premávať v polhodinových intervaloch, v prípade väčšieho počtu návštevníkov aj nonstop. S príchodom leta a koncom školského roka sa prevádzka strediska tradične zmení na každodennú. Po skončení letných prázdnin prejde areál opätovne na víkendovú prevádzku (piatok – nedeľa). Koniec sezóny v najväčšom dolnoliptovskom horskom rezorte je predbežne naplánovaný na október.

Farma, kolobežky, bike park

Stredisko je vyhľadávané predovšetkým kvôli bike parku, ktorý patrí medzi najlepšie na Slovensku. Cyklisti v ňom nájdu 11 zjazdových tratí všetkých náročností. Počas hlavnej sezóny bude pre návštevníkov k dispozícii aj Mini farma pod Sidorovom, ktorá bude od 1. júla až do 3. septembra otvorená denne v čase od 09:00 do 16:00 hod.

Športuchtiví môžu vyskúšať horské káryterénne kolobežky, či čoraz populárnejší e-bike. Až do otvorenia hlavnej sezóny platia v rezorte zvýhodnené ceny na jednotlivé atrakcie. Možnosť ušetriť ponúka e-shop, ktorý bol spustený pred začiatkom uplynulej zimy. Kompletný cenník služieb nájdete TU.

Turistika, školské výlety

Pre vyznávačov menej adrenalínovému pohybu je Malinô Brdo vstupnou bránou na turistiku do Veľkej Fatry. Okrem toho stredisko ponúka pre deti aj možnosť školských výletov. Bohaté možnosti na pohybrekreáciu nájdu turisti v neďalekom Hrabove, kde sa nachádza údolná stanica kabínkovej lanovky.

V letnej sezóne sa návštevníci Malina môžu tešiť aj na niekoľko podujatí. Doposiaľ jedinou ohlásenou akciou sú Majstrovstvá Slovenska v zjazdovom bicyklovaní, ktoré sa uskutočnia 13. augusta. Ostatné podujatia stredisko oficiálne oznámi počas najbližších týždňov.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.