Malinô Brdo otvorilo zimnú sezónu (fotoreportáž)

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo ponúka úchvatné výhľady na okolitý Liptov. Foto: Filip Kubáň

Najväčšie dolnoliptovské lyžiarske stredisko Malinô Brdo Ski & Bike park otvorilo svoje brány deň pred Vianocami. Lyžiarom je k dispozícií horná časť strediska.

Milovníci zimných športov si po niekoľkých mesiacoch opäť prídu na svoje. Lyžiarske stredisko na Malinom Brde pri Ružomberku je od 23. decembra v dennodennej prevádzke od 8:30 do 15:30 hod. Pre návštevníkov je k dispozícií hlavný lyžiarsky svah na Maline v celkovej dĺžke jeden kilometer, na ktorom sa aktuálne nachádza 40 centimetrov snehu. Lyžiarmi obľúbená zjazdovka do Hrabova ešte nie je otvorená.

V prevádzke je 8-miestna kabínková lanovka z Hrabova na Malinô Brdo. Na vrchol kopca do nadmorskej výšky 1209 metrov nad morom vyvezie lyžiarov 4-sedačková lanovka. Pre deti sú otvorené dva lyžiarske vleky.

Lyžiarska sezóna na Malinom Brde sa po niekoľkých rokoch spustila ešte pred Vianocami. Naposledy sa tak stalo v roku 2019, kedy sa lyžovačka v druhom najväčšom liptovskom stredisku začala 22. decembra. Minulý rok otvorilo stredisko zimnú sezónu 26. decembra.

Sezóna v znamení niekoľkých noviniek

Lyžiarsku sezónu otvorilo Malinô Brdo Ski & Bike park v porovnaní so susednými strediskami neskôr. Systém technického zasnežovania na Malinom Brde prvýkrát spustili v nedeľu 11. decembra.

Neďaleké Donovaly otvorili svoje brány pre lyžiarov 16. decembra. Kubínska hoľaMartinky sprístupnili svoje svahy 17. decembra. Prvým otvoreným strediskom na Slovensku bola Jasná, ktorá začala lyžiarsku sezónu 3. decembra.

Rovnako ako minulý rok, tak ani túto sezónu nebude turistov do strediska voziť skibus, ale lyžiari sa do Hrabova dostanú mestskou hromadnou dopravou (linka 5), ktorá bude počas vianočných a jarných prázdnin posilnená a bude premávať každú polhodinu.

Stredisko si na aktuálnu sezónu pripravilo pre návštevníkov niekoľko noviniek. Tou najvýznamnejšou je predaj lístkov prostredníctvom online shopu, ktorý je cenovo výhodnejší.  Na Maline nezabudli ani na skialpinistov, ktorý si od začiatku sezóny môžu zakúpiť skialpovú sezónku. Okrem toho pripravujú v stredisku pre vyznávačov tohto športu vyznačené trasy na denný, ale aj nočný výšlap.

Ako vyzerala lyžovačka na Malinom Brde počas Vianoc, si môžete pozrieť na nasledujúcich snímkach.

Fotografie v texte: Filip Kubáň 

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.