VIDEO: Medveď sa prechádzal popred rodinné domy v Liptovských Revúcach

Medveď prechádzal obcou popri rodinných domoch. Zdroj: FB/Jana Šimová - starostka obce Liptovské Revúce
Video nakrútili miestni obyvatelia, ktorí si všimli medveďa prechádzať priamo popred okná. Ulicu následne monitorovala policajná hliadka.

Opätovný prípad výskytu medveďa hnedého zaznamenali v obci Liptovské Revúce v pondelok 4. septembra okolo deviatej hodiny večer. Miestni obyvatelia si všimli prechádzať najväčšiu slovenskú šelmu priamo popred okná rodinných domov. Niektorí neváhali a situáciu zaznamenali na mobilné telefóny.

Vo videu, ktoré na sociálnej sieti zverejnila aj starostka obce Jana Šimová, je vidieť, ako sa medveď prechádza ešte v čase, keď svieti verejné osvetlenie. Šelmu spozorovali aj brešúce psy, ktoré však svojím brechotom medveďa neodohnali. Podľa starostky obce časť Pilná, kde sa mal medveď pohybovať, do rána monitorovala policajná hliadka.

Medvede sa pohybujú aj v uliciach Liptovských Revúc

Zdroj: FB/Jana Šimová – starostka obce Liptovské Revúce

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.