Medvede sa pohybujú aj v uliciach Liptovských Revúc

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com

Obec upozorňuje občanov, aby zvýšili ostražitosť a v žiadnom prípade sa k šelme nepribližovali. Ak medveďa uvidia, môžu jeho výskyt zdokumentovať a nahlásiť na obecný úrad.

V katastrálnom území obce Liptovské Revúce sa pohybujú medvede hnedé, ktoré sa vyskytujú v blízkosti obydlí. Ich výskyt zaznamenali viacerí obyvatelia obce.

,,Na základe odporúčaní Zásahového tímu prosíme ľudí, aby zvýšili ostražitosť a v žiadnom prípade sa k šelme nepribližovali. Poprípade výskyt medveďa hnedého zdokumentovali, odfotili,” uvádza sa na webovej stránke obce.

V prípade, ak uvidíte medveďa, jeho pohyb nahláste priamo na obecný úrad na tel. čísle +421 444 397 176, hospodárovi PZ Suchá-Zelenô, Ján Hromada tel. číslo +421 905 387 405 alebo Zásahovému tímu Sever, ktorý je dostupný na telefónnom čísle +421 903 201 978.

V Liptovskej Osade sa pohybujú medvede

Zdroj: Liptovské Revúce

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.