Medveď sa pohybuje pri jazierku v Rojkove, ale aj v blízkosti záhrad v Ľubochni

Ilustračná fotografia. Zdroj: canva.com
Obec Stankovany vydala upozornenie na výskyt medveďa hnedého. Vyzvala občanov na zvýšenú ostražitosť a opatrnosť pri pohybe v okrajových častiach obce.

Obec Stankovany vydala v piatok 9. júna upozornenie na výskyt medveďa hnedého. Medveď sa pohybuje v okrajovej časti obce, ale aj pri domoch. Obyvatelia ho spozorovali v miestnej časti Rojkov, v blízkosti častí Repiská, Laz a Zlá voda.

„Upozorňujeme na zvýšený výskyt medveďa hnedého v extraviláne a intraviláne obce (hlavne v miestnej časti Rojkov – Zlá voda, Laz, Repiská). Vyzývame preto občanov na zvýšenú ostražitosť a opatrnosť pri pohybe v okolí uvedených lokalít,” upozorňuje obec na svojej internetovej stránke.

V spomínanej oblasti sa nachádza známe prírodné jazierko Zlá voda s minerálnou vodou, ktoré v lete navštevujú domáci aj turisti. Nedávno ho miestni dobrovoľníci opravili, aby bolo pripravené na letnú turistickú sezónu.

Liptovský unikát v Rojkove dlhé roky chátral

Problém s medveďmi majú aj v susednej obci Ľubochňa. Tam sa majú medvede pohybovať v blízkosti záhrad. Niektoré jedince dokonca poničili aj včelstvá. Situáciu už rieši Zásahový tím pre medveďa hnedého.

V Ľubochni pomáhali zakliesnenému medvieďaťu

Zdroj: stankovany.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.