Medvede vyčíňajú aj na cintoríne vo Vlkolínci a Bielom Potoku

Zvieratá zničili oplotenie a vyžrali sviečky. Poslanec za mestskú časť Biely Potok Vojtech Macko upozorňuje obyvateľov, aby zvýšili opatrnosť a nekládli sviečky na hroby.

Jedince najväčšej slovenskej šelmy medveďa hnedého vyčíňajú aj v ďalších častiach Ružomberka. Okrem mestského cintorína, medvede zanechali stopy aj na cintorínoch vo Vlkolínci a Bielom Potoku. Zvieratá zničili plot a vyžrali sviečky.

,,Je predpoklad, že navštívia aj iné cintoríny, kde môžu spôsobiť škody. Doporučuje sa v súčasnej dobe nenechávať sviečky na hroboch, nakoľko môže dôjsť k poškodeniu hrobov,” informovali na profile Informačné okno Biely Potok na sociálnej sieti.

Fotogaléria

Medveď sa pohybuje pri jazierku v Rojkove, ale aj v blízkosti záhrad v Ľubochni

Foto: FB/Informačné okno Biely Potok, Vlkolínec Restaurant

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.