Na rieke Revúca bol odvolaný druhý stupeň povodňovej aktivity

Rieka Revúca počas povodne vo februári. Foto: Mesto Ružomberok
Dôvodom odvolania druhého povodňového stupňa je fakt, že vodný tok rieky Revúca je aktuálne stabilizovaný a doteraz sa uskutočnili všetky nevyhnutné zabezpečovacie povodňové práce.

Primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň v pondelok 15. apríla odvolal 2. stupeň povodňovej aktivity na rieke Revúca na Podsuchej a v mestskej časti Biely Potok. Stalo sa tak na odporúčanie Krízového štábu a Povodňovej komisie mesta Ružomberok.

„Voda nás v posledných mesiacoch naozaj potrápila. Na druhej strane, vďaka výbornej spolupráci so správcom vodného toku sme sa mohli venovať povodňovým zabezpečovacím prácam, ktoré sú prevenciou, aby sa rieka v budúcnosti nevyliala. Na Revúcej sa urobil naozaj kus roboty. Aj na základe podnetov občanov sme zabezpečovali kritické úseky, ktoré, verím, už nebudú predstavovať potenciálne riziko pre život, zdravie alebo majetok obyvateľov. Ďakujem každému, kto sa do zabezpečovacích prác v Bielom Potoku zapojil,“ zhodnotil primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň.

Na rieke Revúca bol vyhlásený druhý povodňový stupeň 12. februára po víkende, kedy v Bielom Potoku hrozili povodne. V ružomberskej mestskej časti naďalej platí mimoriadna situácia pre zosunutú časť cesty na Ulici Slovenského národného povstania.

AKTUÁLNE: Mesto Ružomberok vyhlásilo 3. stupeň povodňovej aktivity, dôvodom je aktuálna situácia na vodných tokoch

Zdroj: ruzomberok.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.