Mesto sa nestane jediným vlastníkom Technických služieb

Rozhodlo o tom v stredu 5. októbra mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Ružomberku. O osude Technických služieb tak rozhodne nové vedenie mesta.

Mesto Ružomberok sa nestane stopercentným vlastníkom akciovej spoločnosti Technické služby (TS). O kúpe 56-percentného majoritného podielu spoločnosti sa na stredajšom mimoriadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva (MsZ) napokon nehlasovalo.

Po obsiahlej diskusii poslanci materiál stiahli z rokovania. Zopakovala sa tak situácia z júnového rokovania MsZ, keď poslanci odmietli hlasovať o zámere. Odôvodnili to vysokou kúpnou cenou. Rozhodnutie chceli prenechať novému vedeniu mesta a mestským poslancom.

Mesto v súčasnosti v TS vlastní menšinový podiel 44 percent. Odkúpenie zvyšného balíka akcií za takmer dva milióny eur presadzovalo súčasné vedenie ružomberskej radnice. Zaplatiť to chceli bankovým úverom s dobou splácania 20 rokov. Väčšinovým akcionárom TS je spoločnosť T+T (51 percent, pozn. red.), zvyšných päť percent vlastní predseda predstavenstva TS Pavol Jeleník.

Väčšinový akcionár vraj nemá záujem o predaj

Vedenie ružomberskej samosprávy sa v utorok (4. 10.) na sociálnej sieti vyjadrilo, že odkúpenie majoritného podielu spoločnosti je jediné racionálne a ekonomicky efektívne riešenie, ktoré by vyriešilo vzťahy medzi mestom a TS. Spoločnosť ku koncu tohto roka vypovedala mestu zmluvy a ohlásili prepúšťanie.

Technické služby vypovedali mestu zmluvy

Z informácií, ktoré odzneli na stredajšom rokovaní, však vyplynulo, že väčšinový akcionár T+T nemá záujem predať svoj podiel mestu. Problematikou sa tak bude po jesenných komunálnych voľbách zaoberať nové vedenie ružomberskej radnice a poslanecký zbor.

Poslanci však súhlasili so Zmenami rozpočtu mesta Ružomberok k 31. 10. 2022. V rámci sumy 633 138 eur sú určené hlavne za zmluvné služby pre TS, ktoré neschválili na minulom rokovaní MsZ. Následne odsúhlasili aj Operačný plán zimnej údržby miestnych komunikácií, ktorý bude záväzný pre poskytovateľa týchto služieb do konca tohto roku.

Poznámka redakcie: Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár s dlhoročnou praxou v celoslovenských, regionálnych i komunálnych médiách a mám skúsenosti aj s vydávaním novín. Dlhé roky bol vydavateľom a šéfredaktorom regionálneho týždenníka LIPTOV a šéfredaktorom MY/Liptovské noviny. V súčasnosti som riaditeľom vydavateľstva R PRESS a poverený vedením redakcie RK MAGAZÍN.