Mestskí policajti mali rušný záver roka

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com
Vykonali potrebu priamo na chodníku v centre mesta

Znečisťovanie vereného priestranstva zaznamenali kamery Mestskej polície (MsP) v Ružomberku takmer jednu hodinu po polnoci v stredu 27. decembra na ulici Podhora. Vyslaná hliadka zistila totožnosť muža, ktorý vykonal telesnú potrebu na verejnom priestranstve. Išlo o 25-ročného muža z okresu Ružomberok. Za priestupok proti verejnému poriadku mu polícia uložila blokovú pokutu.

Po štvrtej hodine ráno v ten istý deň na Ulici Dončova vyšiel z nočného podniku muž a vykonal potrebu priamo na chodník. Tento raz sa priestupku dopustil 32-ročný muž z okresu Ružomberok. Aj tento priestupok vyriešili policajti v blokovom konaní. ,,S týmto mužom sa hliadka stretla už dve hodiny predtým, keď mal konflikt na Ulici Antona Bernoláka s dvoma cudzincami. Verbálny konflikt už prerastal do fyzického, vďaka rýchlemu príchodu hliadky nestihlo prísť k napadnutiu,” informoval Roman Jankovič z MsP. Všetých zúčastnených polícia dôrazne upozornila na protiprávne konanie a právne následky tohto konania.

Na základe telefonického oznámenia bola hliadka mestskej polície vyslaná do nákupného centra na Bystrickej ceste. Súkromná bezpečnostná služba videla zákazníčku, ktorá si na predajni do vnútorného vrecka bundy vložila kozmetiku. Pri pokladni za tovar nezaplatila a keď chcela z nákupného centra odísť, tak ju zastavili. ,,Mestská polícia zistila, že ide o 24-ročnú ženu z okresu Ružomberok. Ďalej bolo lustráciou zistené, že žena už v minulosti kradla. Necelé dva roky dozadu jej bola za krádež uložená bloková pokuta,” priblížil Jankovič s tým, že na naplnenie skutkovej podstaty trestného činu je potrebná lehota posledných 12 mesiacov. V tomto prípade teda išlo o priestupok proti majetku, ktorý polícia vyriešila na mieste uložením blokovej pokuty.

Počas silvestrovskej noci horel strom

Návštevníci silvestrovských osláv upozornili hliadku mestskej polície pol hodinu po polnoci na horiaci strom na Ulici Madačova. Po príchode hliadka videla, ako sa ľudia z neďalekého podniku pokúšajú strom uhasiť hasiacimi prístrojmi. ,,Podarilo sa im stlmiť oheň, no strom bol v takom štádiu horenia, že sa im to nepodarilo a rozhorel sa znova. Požiar uhasili až privolaní hasiči, ktorí si rýchlo s požiarom poradili,” uviedli z polície a dodali, že sa im na mieste nepodarilo zistiť páchateľa ani to, akou pyrotechnikou bol strom zapálený. V tom čase sa totiž na mieste nachádzalo množstvo ľudí, k ich zraneniu našťastie nedošlo.

V blízkosti nočného podniku na Ulici Madačova bolo v poslednom období zaznamenaných viacero konfliktov. Jeden z nich sa odohral aj počas silvestrovskej noci a bol nasnímaný kamerovým systémom. Na tomto základe bola na miesto vyslaná hliadka. Tá stotožnila podozrivého, 20-ročného muža, ktorý mal konflikt vyvolať. Ďalej sa vecou zaoberá poverený príslušník mestskej polície, ktorý vec objasňuje ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

Muž sa stratil v centre mesta

V pondelok 1. januára v noci bolo na tiesňovú linku mestskej polície oznámené porušovanie nočného kľudu na sídlisku Baničné. Obyvatelia sa sťažovali na hlučné správanie jedného suseda. ,,Hliadka kontaktovala muža, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu, bol hlučný a vulgárny. Po upokojení ho hliadka upozornila, že je nočný kľud. Muž prisľúbil, že už pôjde spať a bude ticho,” ozrejmili z polície. Chvíľu po tom, ako hliadka z vchodu odišla, muž vyšiel na schodisko a začal vykrikovať vulgarizmy. Hliadka muža vyzvala, aby šiel do bytu a prestal s protiprávnym konaním. Vzhľadom na jeho stav ho hliadka vyhľadala nasledujúcu službu, keď bol v triezvom stave a priestupok proti verejnému poriadku vyriešila v blokovom konaní.

Na dezorientovaného pána, ktorý sa pohyboval v centre mesta telefonicky upozornili mestskú políciu okoloidúci ľudia vo štvrtok 4. januára. Hliadka zistila, že ide o 71-ročného muža z Ružomberka. Ten uviedol, že si išiel kúpiť cigarety a po zotmení nevedel nájsť cestu domov. Hliadka muža odviedla domov, kde ho odovzdala príbuzným.

Zdroj: TS MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.