Mestskí policajti opäť riešili alkohol v uliciach, ale aj netopiera v byte

Počas uplynulého týždňa riešili ružomberskí policajti viaceré prípady. Blokové pokuty uložili mladistvým za používanie alkoholu na verejnosti, no zasahovali aj pri rozbitých vchodových dverách a pomáhali aj s odstraňovaním netopiera z bytu.

Obyvateľka mesta sa v noci, v nedeľu 25.  augusta obrátila na mestskú políciu so žiadosťou o pomoc. Ako uviedla, býva sama s malým dieťaťom a do bytu jej vletel netopier, ktorého sa ona bojí. Hliadka neželaného nočného návštevníka „vyprevadila“ cez otvorené okno. 

Necelú hodinu pred polnocou bolo v pondelok 26. augusta obyvateľmi bytovky na ulici Štefana Moyzesa oznámené, že im niekto rozbil výplň na vchodových dverách. V čase príchodu hliadky sa pred vchodom už nikto nenachádzal. Hliadka na mieste zistila, že v jednom byte bola návšteva. Za družkou sa mal do vchodu dobýjať jej druh, ktorý pravdepodobne dvere poškodil. Za pár minút kontrolovala hliadka na Považskej ulici muža, ktorý zodpovedal popisu podozrivého. Išlo o 29-ročného muža z okresu Liptovský Mikuláš. Muž bol zjavne pod vplyvom alkoholu a aj keď najprv  všetko popieral, napokon sa ku skutku priznal. K veci ešte uviedol, že je ochotný zaplatiť škodu, ktorú spôsobil poškodením dvier. Hliadka ešte na mieste vyhotovila fotodokumentáciu a následne vec odovzdala poverenému príslušníkovi mestskej polície na doriešenie. 

„Na mládež, ktorá robí bordel vo Fullovej uličke“ boli telefonicky upozornení mestskí policajti v utorok 27. augusta vo večerných hodinách. Hliadka našla na mieste dvoch mladých mužov, ktorí len nedávno oslávili vek dospelosti. Mládenci tam požívali vodku a práve za požívanie alkoholických nápojov na verejnosti im mestskí policajti uložili blokové pokuty.

V ten istý večer sa so žiadosťou o pomoc obrátili na mestskú políciu zdravotnícki záchranári, ktorí zasahovali v centre mesta. Potrebovali dolu schodiskom zniesť pani so zranenou nohou. Kvôli zúženému priestoru bola na schodisku zlá manipulácia s nosidlami. Po naložení pacientky do sanitky sa hliadka vrátila k hliadkovacej činnosti. 

Ráno v stredu 28. augusta bolo na tiesňovej linke mestskej polície 159 oznámené, že na ulici D. Makovického bol nájdený bicykel červenej farby a nikto sa pri ňom nenachádza. Vyslaná hliadka bicykel prevzala a následne zistila, že zodpovedá popisu bicykla, ktorý bol ukradnutý v pondelok 26. augusta. Bicykel zmizol 61-ročnej majiteľke pri poliklinike na ulici Považská. Nájdený bicykel bol následne vrátený majiteľke.

Obyvatelia Nábrežia generála M. R. Štefánika sa v sobotu 17. augusta v nočných hodinách obrátili na mestskú políciu so sťažnosťou, že niekto už dlhšiu dobu vytrubuje na zaparkovanom vozidle. Vzhľadom na to, že už bolo po dvadsiatej druhej hodine, vyslal operačný príslušník na miesto hliadku, nech oznámenie preverí. Hliadka našla v jednom zo zaparkovaných vozidiel mladého muža, ktorý používaním zvukových výstražných znamení v rozpore so zákonom porušoval nočný kľud. Keď ho chceli mestskí policajti na nevhodné protiprávne konanie upozorniť, začal im vulgárne nadávať. Muž nereagoval na ich výzvy, naopak začal sa im vyhrážať fyzickým napadnutím. Po chvíli však neostalo len pri vyhrážkach, mladý muž sa rozbehol proti jednému policajtovi a sotil do neho. V ďalšom útoku mu zabránilo až použitie donucovacích prostriedkov vo forme hmatov a chvatov sebaobrany a pút. Išlo o 31-ročného muža z okresu Ružomberok, ktorý bol odovzdaný príslušníkom štátnej polície z dôvodu podozrenia spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa. 

Zdroj – Tlačová správa mestskej polície.