Mladých karikaturistov z Ružomberka ocenila Tatranská galéria

Ilustračné foto. Zdroj: Tatranská galéria Poprad - ELEKTRÁREŇ

Ich výtvarné práce nadnesene a s humorom reagovali na súčasnú dobu, problémy a udalosti, ktoré hýbu svetom a trápia mladých ľudí.

Študenti zo Školy umeleckého priemyslu (ŠUP) v Ružomberku sa zúčastnili výtvarnej súťaže s názvom Mladý karikaturista alebo kreslím nielen po zošitoch, ktorá bola určená pre základné umelecké, stredné a vysoké školy. V súťaži, ktorú organizovala Tatranská galéria v Poprade, získali umiestnenia naprieč niekoľkými kategóriami.

,,V novembri sme z odborov úžitková maľba a grafický dizajn zaslali karikatúry, ktoré podľa propozícií mali s istou dávkou humoru a satiry reagovať na súčasnú dobu, problémy a udalosti, ktoré hýbu svetom a trápia mladých ľudí. Výsledky nás veľmi potešili,“ uviedli na webovej stránke školy.

Ocenení sú viacerí študenti

Medzi najlepšími prácami, ktoré Tatranská galéria vo výtvarnej súťaži ocenila, sú študenti zo ŠUP v Ružomberku.

2. miesto ŠUP Ružomberok, úžitková maľba: Nina Veľasová, (II.B) Money Maker – riaditeľ najväčšej ropnej spoločnosti
2. miesto kolekcia prác: Škola umeleckého priemyslu Ružomberok
3. miesto ŠUP Ružomberok, úžitková maľba: Renáta Gavendová, (IV.B), Čarodejnica
                    ŠUP Ružomberok, úžitková maľba: Oliver Kudlička, (II.B), Kolekcia karikatúr

Čestné uznaniakolekcie prác grafického dizajnu, ŠUP Ružomberok: Anna Gállyová, Alexandra Ligasová, Paulína Tomková (všetky IV.A).

Odovzdanie cien a uvedenie katalógu k výstave naplánovali na štvrtok 16. februára 2023 v ArtKlube Tatranskej galérie na Hviezdoslavovej 12. Výstava potrvá do 19. marca 2023.

Zdroj: ŠUP v Ružomberku

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.