Muž pod vplyvom alkoholu viedol motorové vozidlo, pred policajtmi sa pokúšal utiecť

Ilustračná foto. Zdroj: Mestská polícia Ružomberok

Ružomberskí mestskí policajti riešili v uplynulom období množstvo prípadov.

V sobotu 15. júna, v ranných hodinách, prechádzala hliadka mestskej polície ulicou Štefana Nahálku, kde v jednom z motorových vozidiel videla sedieť muža. „Išlo o 33-ročného muža, ktorého sme v tú noc riešili v pešej zóne za priestupok proti verejnému poriadku. Vtedy bol muž zjavne pod vplyvom alkoholu,“ informoval Roman Jankovič, z Mestskej polície (MsP) Ružomberok.

Keď o niekoľko hodín prechádzala hliadka okolo vozidla, muž sedel vo vozidle. „Po niekoľkých minútach sa ale muž s vozidlom pohol a jazdil smerom po ulici Bernoláka, potom odbočil na ulicu Považská, kde zaparkoval pri budove bývalej polikliniky a pokúšal sa od vozidla utiecť do blízkeho krovinatého porastu,“ uviedol Jankovič s tým, že tu ho mestskí policajti zastavili a pretože existovalo podozrenie, že viedol motorové vozidlo v nespôsobilom stave, tak bol odovzdaný štátnej polícii.

Ženy z Galanty podviedli troch ľudí

V pondelok 17. júna prijali mestskí policajti telefonické oznámenie. Podľa hlasu bolo zrejmé, že oznamovateľom je malý chlapec. Ten uviedol, že sa nachádza pri obchodnom dome na Podhore a jeho staršiu, 12-ročnú sestru oklamali dve ženy, ktoré jej predali voňavku.

Operačný príslušník začal kamerou monitorovať pohyb podozrivých žien a na miesto vyslal hliadku. „Tá po príchode kontaktovala podvedené deti a zastavila odchádzajúce ženy. Počas objasňovania priestupku prišla ku hliadke aj ďalšia žena z okresu Považská Bystrica, ktorá bola tiež obeťou podvodu „obchodníčky“, keďže aj jej predali lacnú voňavku,“ uviedol Jankovič.

Policajti následne zistili, že do Ružomberka prišli tri ženy z okresu Galanta. V obchode s lacným tovarom kúpili voňavky v cene okolo jedného eura. „Tieto voňavky potom predávali, deťom predali voňavku za 10 eur, žene z okresu Považská Bystrica za 15 eur,“ dodal preventista MsP s tým, že hliadka dvom podozrivým ženám, ktoré voňavky predali, uložila za neoprávnené vykonávanie obchodnej a zárobkovej činnosti blokové pokuty.

Ukradnutý bicykel

V piatok 14. júna sa v poobedňajších hodinách dostavil na mestskú políciu obyvateľ Ružomberka, ktorý bol na nákupe v Políku. Na nákup prišiel na bicykli a ten si nechal pred predajňou. „Keď sa vrátil z nákupu zistil, že mu medzitým niekto bicykel ukradol,“ informoval Jankovič.

Vecou sa začal zaoberať poverený príslušník, ktorý spolu s kolegom po bicykli pátrali vo vytipovaných lokalitách. „Najprv prešli Políkom a neskôr časťou Rybárpole. Na ulici Textilná, za jednou z bytoviek, našli ukradnutý bicykel. Ešte v ten deň bol ukradnutý bicykel vrátený majiteľovi,“ objasnili mestskí policajti s tým, že krádežou sa naďalej zaoberajú.

Mladistvý fajčil na detskom ihrisku

V piatok 7. júna bola prostredníctvom kamerového systému monitorovaná skupina piatich mladých ľudí, ktorá sa nachádzala na detskom ihrisku v Parku Štefana Hýroša a všetci fajčili. „Takéto konanie však zakazuje zákon na ochranu nefajčiarov a preto bola na miesto vyslaná hliadka. Detské ihriská sú totiž jedným z miest, kde je fajčenie zakázané,“ ozrejmil Jankovič.

Medzi štyrmi dospelými osobami bol aj mladistvý, 17-ročný chlapec z okresu Ružomberok. „Ten okrem toho porušil uvedený zákon aj tým, že osoby mladšie ako 18 rokov nesmú fajčiť. Ku mladistvému bol privolaný zákonný zástupca,“ uviedla MsP.

V sobotu 8. júna o pol piatej ráno počuli hliadkujúci mestskí policajti hluk, ktorý sa šíril z ulice Mostová. „Na mieste našli 30-ročného muža z okresu Bardejov, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu a vykrikoval,“ povedal Jankovič a dodal, že po obnovení verejného poriadku mu bola za porušovanie nočného pokoja uložená bloková pokuta.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.