Opitý kamionista sa zamkol vo vozidle. Ružomberskí policajti museli použiť donucovacie prostriedky

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku obvinil 35-ročného Martina z Českej republiky z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Obvinený muž v pondelok popoludní viedol po ceste I/18 v Ružomberku v smere na Žilinu nákladné motorové vozidlo s návesom.

„Pri odbočovaní nedal znamenie o zmene smeru jazdy, vykonával nekoordinovanú jazdu zo strany na stranu a nemal zapnuté predpísané osvetlenie na vozidle, čím upútal pozornosť policajnej hliadky z Obvodného oddelenia Policajného zboru Ružomberok,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Počas policajnej kontroly sa vodič uzamkol vo vozidle a nereagoval na opakované výzvy, aby vystúpil z vozidla a predložil doklady.

„Z uvedeného dôvodu policajti použili donucovacie prostriedky. Obrannou tyčou rozbili okno na spolujazdcových dverách a použili aj slzotvorný plyn. Následne už obvinený muž reagoval na výzvy policajtov, vypol motor a opustil priestor vozidla,“ opísal kurióznu situáciu policajný hovorca.

Počas následnej dychovej skúške namerali vodičovi 2,27 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

„Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali mu vodičský preukaz. Vyšetrovateľ policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ dodal Moravčík, podľa ktorého obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Foto – facebooková stránka Polície Slovenskej republiky

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.