Na Katolíckej univerzite v Ružomberku ukončili akademický rok

Pohľad na novú budovu Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku. Foto: Jaroslav Moravčík
Teologickou prednáškou a hudobným koncertom ukončili v stredu 18. mája akademický rok 2021/2022 na Katolíckej univerzite (KU) v Ružomberku. TASR o tom informoval Martin Pinkoš z KU.

Program ukončenia akademického roka sa začal dopoludnia svätou omšou Te Deum v kostole svätej Rodiny v Ružomberku, časti Rybárpole. Hlavným celebrantom bol košický arcibiskup a veľký kancelár KU Bernard Bober. Po bohoslužbe sa v Aule Jána Pavla II. uskutočnilo zasadnutie akademickej obce.

„Novozvolený rektor Jaroslav Demko vyzdvihol význam podporovateľov univerzity, činnosť jej zamestnancov, ale aj dobrovoľnícku pomoc študentov v spojení s krízou spôsobenou konfliktom na Ukrajine,” priblížil Pinkoš a dodal, že s prednáškou vystúpil aj emeritný prezident Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu Miloš Lichner.

Súčasťou zasadnutia akademickej obce bolo oceňovanie študentov fakúlt KU za reprezentáciu, ako aj pedagógov a zamestnancov univerzity, ktorí sa podieľali na príprave druhého ročníka multižánrového festivalu Unium. „Zavŕšením celodenného programu bol koncert klaviristky Skyvy vo výstavnej sieni univerzitnej knižnice,” doplnil Pinkoš.

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.