Na záver roka futbalisti opäť iba remizovali

V poslednom tohtoročnom stretnutí natiahli futbalisti Ružomberka domácu sériu bez víťazstva na osem zápasov. So Zlatými Moravcami sa rozišli po bezgólovej remíze.

Ani nie 700 divákov prišlo v mrazivom počasí na ružomberský štadión na posledné tohtoročné, 18. kolo Fortuna ligy. Chceli vidieť víťazstvo oranžových a neboli k nemu ďaleko. Zverenci Jána Haspru mladšieho mali celozápasovú prevahu, ktorú okorenili len štyrmi či piatimi nebezpečnými zakončeniami, z toho dve boli naozaj vyložené.

Stretnutie začalo minútou ticha za zosnulého dorastenca MFK Adriána Sivoňa. Foto – Rudo Maškurica. Zdroj: facebook.com/rmaskurica

Na šance 4:1, na góly 0:0

Ešte v prvom polčase zostal sám pred brankárom Bobček ale mieril vedľa. No a v tom druhom sa fantasticky uvoľnil Takáč, taktiež sa dostal sám pred brankára Pindrocha no mieril „Pánu Bohu“ do neba.

„Jasné, že nepremenené príležitosti nás mrzia, a to nás zráža. V každom zápase máme dostatok šancí, ale to premieňanie nie je ideálne a najmä doma. Vonku sme efektívnejší, a preto sme tam pozbierali aj viacej bodov. Doma to chceme zlomiť, ale žiaľ, zatiaľ sa nám to nedarí,“ smútil Martin Regáli, ktorý sám mohol v druhom polčase rozhodnúť, ale prekvapený, že sa k nemu na hranici šestnástky dostala zrazená lopta už nestihol nabrať koncentráciu a namieriť medzi žrde.

Blízko ku gólu bol aj Alexander Mojžiš. Jeho krížna strela možno mala byť prihrávkou na dvoch voľných spoluhráčov pred bránkou, no rozhodol sa a Pindroch jeho pokus vytlačil.

Hostia prišli najmä brániť stred poľa, aby Ružomberku neumožnili dostať sa do dobrej príležitosti. A väčšinu stretnutia sa im to aj úspešne darilo. Do poriadneho zakončenia sa však sami dostali len raz, keď Ďubek našiel výborným centrom Jarovića, ale ten hlavičkoval iba do náručia brankára MFK Ivana Krajčírika.

Za remízu si môžu sami

„Určite nás to mrzí, lebo šance, ktoré premieňame vonku, doma nevieme premeniť. Neviem, či je nejaká ťarcha na nás alebo čo. Dúfam, že na jar to bude lepšie a budeme doma bodovať,“ zamýšľal sa 19-ročný brankár Ivan Krajčírik, ktorý opäť nahradil Matúša Macíka v bráne. Ružomberská jednotka má problémy s chrbticou.

„Myslím si, že počas celého zápasu sme mali prevahu, boli sme lepším mužstvom ako súper zo Zlatých Moraviec. Vytvorili sme si štyri veľké gólové príležitosti, ktoré sme nepremenili, takže nemôžeme sa sťažovať. Sami sme si zavinili, že tri body dnes nezostávajú doma. Ale aj napriek tomu si musím chlapcov pochváliť a poďakovať im za predvedený výkon, lebo išli na 120 percent svojich možností,“ opísal svoj pohľad na stretnutie tréner MFK Ján Haspra ml.

Ružomberok mal aj ďalšie príležitosti. Z množstva centrov lietajúcich pred hosťujúceho brankára Pindrocha vyzerali sľubne pokusy o zakončenie Qoseho či Twardzika, ale ani jeden poriadne nedočiahol na loptu.

Jednu z dvoch veľkých príležitostí na skórovanie mal Dalibor Takáč. Foto – Rudo Maškurica. Zdroj: facebook.com/rmaskurica

Hostia sú s bodom spokojní

„Pre nás veľmi dôležitý zápas pre vývoj v tabuľke. Zostali sme po remíze za Ružomberkom na rozdiel dvoch bodov, samozrejme, sme s takým výsledkom sme spokojní, pretože v prípade víťazstva by nám odskočili na päť bodov a bolo by to dosť náročné naháňať ich. Tomu bola podriadená aj taktika,“ priznal tréner Moraviec Karol Praženica.

Jeho slová potvrdili aj dvaja exružomberčania v drese ViOnu: Tomáš Ďubek a Anton Sloboda.

„Som spokojný. Neprehrali sme, udržali sme nulu, takže bod z Ružomberka berieme. Doma sme ich porazili, tu sme neprehrali, aj tie vzájomné zápasy máme lepšie, takže je to OK,“ hodnotil niekdajší kapitán Ruže, dnes ViONu Zlaté Moravce Tomáš Ďubek.

„Domáci mali zo dve-tri sľubné príležitosti a ešte aj na konci nás mohli prakticky zarezať, takže s bodom spokojnosť,“ pragmaticky zhodnotil výsledok Anton Sloboda.

Remíza nič nezmenila na 4. mieste Ružomberka po jesennej časti. Odohraných je 18. kôl, do konca základnej časti zostávajú ešte štyri. Odohrajú ich vo februári a v marci. Potom sa rozdelí liga na prvú a druhú šestku. Ruža by rada zostala v tej prvej, ktoré bude hrať o titul.

Futbalisti majú teraz mesiac dovolenky na ktoré nastúpia s individuálnymi tréningovými plánmi. Vo futbalovej šatni sa opäť stretnú 7. januára, kedy začne zimná príprava na jarnú časť sezóny.

 

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:0

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, J. Maslo (K), Twardzik – Kojnok, Takáč (69. Miroslav Almaský), Zsigmund, Qose, Mojžiš – T. Bobček, Regáli (82. Novotný)

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Pindroch – Brašeň, Pintér, Asanović, Tóth (46. Grozdanovski), Chren – Sloboda, Ďubek (K), Jacy (46. Orávik) – Kovaľ (81. Rodrigues), Jarović

Žlté karty: 48. Kojnok, 81. Twardzik, 84. Qose – 32. Tóth, 37. Kovaľ, 90+1. Pindroch

Rozhodovali: Gemzický – Štrbo, Bednár

Diváci: 626

Titulná fotografia – Momentka zo šestnástky Zlatých Moraviec, kde to takto vyzeralo väčšinu zápasu. Foto – Rudo Maškurica. Zdroj: facebook.com/rmaskurica

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.