Na železničnej stanici sa strhla bitka

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com

Na mieste sa pobili viaceré osoby. Privolaní policajti situáciu upokojili a následne smerovali k žene, ktorá so 7-ročným dieťaťom žobrala pred obchodným reťazcom.

Mestskí policajti v Ružomberku sa takmer na dennom poriadku stretávajú s rôznymi prípadmi hrubého či agresívneho správania. Niekedy dôjde aj k bitke.

Inak tomu nebolo ani v nedeľu 28. mája, kedy v rámci dobrej spolupráce kontaktovali Mestskú políciu (MsP) v Ružomberku štátni policajti. Na železničnej stanici malo dôjsť k bitke viacerých osôb.

,,V čase príchodu sa na mieste už nachádzala hliadka z obvodného oddelenia, ktorá vec riešila. Počas kontroly totožnosti a objasňovania skutku hliadka mestskej polície zotrvala na stanici a pomohla obnoviť verený poriadok,“ uviedol Roman Jankovič z MsP v Ružomberku s tým, že k objasneniu skutku pomôže aj kamerový záznam, ktorý zachytil celý incident.

Žena žobrala a správala sa hrubo

V nedeľu 28. mája predavačky z obchodného reťazca na Ulici Plavisko oznámili polícii, že pred predajňou sa nachádza žena, ktorá obťažuje zákazníkov žobraním a keď jej odmietnu dať príspevok, správa sa hrubo.

,,Hliadka našla pred  vstupom do obchodu 26-ročnú ženu z obce Žehra. Žena mala pri sebe aj maloletú, 7-ročnú dcéru. Za účelom obnovenia verejného poriadku bola vyzvaná, aby priestory obchodného centra opustila,“ priblížil Jankovič.

Štvornohí tuláci blúdili mestom

V ten istý deň, takmer na pravé poludnie, mestská polícia na tiesňovej linke prijala oznámenie, že na Ulici Houdeka odchytili psa.

,,Psa chytil oznamovateľ, štvornohý tulák mal po sídlisku behať od rána. Hliadka psa prevzala a podľa čipu zistila telefonický kontakt na majiteľa, no tomu sa nepodarilo dotelefonovať,“ ozrejmili z polície s tým, že hliadka neskôr psa previezla do útulku v Bielom Potoku.

V nedeľu 28. mája v popoludňajších hodinách sa majiteľka svojho štvornohého miláčika obrátila na mestskú políciu  so žiadosťou o pomoc. Polícii oznámila, že sa jej stratil psík, ktorého nemôže nájsť, uviedla aj rasu.

,,Po dvoch hodinách na mestskú políciu oznámili, že na Hrabove okolo vodnej nádrže behá opustený psík,“ uviedli policajti s tým, že hliadke sa psíka podarilo odchytiť. Následne zistili, že ide o „hľadaného“ tuláka. Majiteľka si prišla psíka prevziať.

V koľajisku ležal muž

V piatok 26. mája hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie na Ulici Sládkovičova.

,,V blízkosti malej staničky sa mal v koľajisku Korýtka nachádzať muž. Našla ho tam oznamovateľka a v obave o jeho zdravie kontaktovala 159ku,“ uviedli mestskí policajti, ktorí na mieste našli 32-ročného muža z okresu Ružomberok. Ten bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Muž nebol zranený, preto ho prebrali a pán odišiel domov.

V piatok 26. mája poobede sa na MsP v Ružomberku obrátila obsluha čerpacej stanice. Zákazník si tam zabudol osobné doklady, ktoré hliadka po príchode prevzala a následne sa pokúšala telefonicky kontaktovať majiteľa.

,,Išlo o 24-ročného muža z okresu Sabinov, ten však telefón nedvíhal a preto operačný príslušník nechal odkaz o nájdených dokladoch u príbuzných,“ ozrejmili z polície.

O deň neskôr na mestskú políciu priniesli mobilný telefón, ktorý našli na Ulici Madačova. ,,Mobil bol zaevidovaný v knihe nájdených vecí. V tomto prípade sa podarilo zistiť majiteľku, kontaktovať ju a ešte v ten deň si telefón prevzala,“ dodali policajti.

Žiaci sa učia, ako sa správať v cestnej premávke

Žiaci prvého stupňa základných škôl počas posledných dvoch mesiacov školského roka absolvujú dopravnú výchovu na Detskom dopravnom ihrisku v Ružomberku. Podľa polície sú prioritou žiaci tretích a štvrtých ročníkov.

,,Každý deň, keď prialo počasie, sa dopravnej výchovy zúčastnili dve skupiny detí. Dopravná výchova pozostáva z teoretickej časti, ktorá prebieha v triede podľa tematického plánu Štátneho pedagogického ústavu v Bratislave. Obsah je zameraný na povinnosti účastníka cestnej premávky, ustanoveniach o cyklistoch, jazdu cez križovatku, znamení o zmene smeru jazdy a v neposlednom rade s dopravnými značkami,“ priblížil proces dopravnej výchovy Jankovič.

Štvrtáci ZŠ Klačno počas dopravnej výchovy. Zdroj: MsP Ružombero

Ako ďalej informoval, počas teoretickej časti sa žiaci dozvedia o povinnej výbave bicykla, potom sa presunú na dopravné ihrisko, kde si prakticky precvičia získané vedomosti v simulovaných dopravných situáciách.

Dopravné ihrisko prevádzkuje Mesto Ružomberok a dopravnú výchovu zabezpečuje príslušník Mestskej polície v Ružomberku.

Zdroj: TS MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.