Pápež prijal na osobnej audiencii Milana Fiľa

Stalo sa tak v utorok mimo oficiálneho zverejneného programu na košickom arcibiskupstve. 

Slávenie byzantskej homílie s gréckokatolíkmi v Prešove, stretnutie s rómskou komunitou na sídlisku Luník IX či príhovor mladým na košickom štadióne Lokomotíva.

Tretí deň návštevy Slovenska strávil pápež František na východe Slovenska. Tam sa mimo kamier a priameho prenosu stretol aj s podnikateľom Milanom Fiľom. Médiá o tom informovala hovorkyňa spoločnosti ECO-Investment Petra Greksová.

Počas osobnej audiencie na košickom arcibiskupstve odovzdal Milan Fiľo Svätému Otcovi dar v podobe slovenského krištáľu. Symbolizovať má podľa slov hovorkyne najvyššiu čistotu, vyrobili ho slovenskí sklári v Lednických Rovniach, kde má remeslo takmer 130-ročnú tradíciu.

„Osobné stretnutie so Svätým otcom je veľká česť a hlboko si jeho prijatie vážim. Pápežovi som zaželal najmä zdravie, veľa síl pri napĺňaní poslania prinášať lásku a nádej miliónom veriacich na celom svete,“ povedal prezident spoločnosti ECO-Investment a zároveň spoluvlastník závodu Mondi SCP Milan Fiľo.

Zaujímali sme sa o okolnosti osobného stretnutia. Správu budeme aktualizovať.

V prezidentskej záhrade sa s pápežom stretli aj zdravotníčky ÚVN a rehoľná sestra z Ludrovej

Titulná fotografia: záber z osobného stretnutie pápeža Františka s podnikateľom Milan Fiľom. Zdroj: Hovorkyňa ECO-Investment Petra Greksová. 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.