Návrat do známeho prostredia. Na Liptov sa vracia hráč, ktorý sa pričinil o strieborný úspech

Po ročnom angažmáne v zahraničí bude súčasťou oranžových Matej Madleňák. Foto: Rudolf Maškurica
Dvadsaťpäťročný futbalista Matej Madleňák bude po ročnom hosťovaní opätovne obliekať oranžový dres.

Rodák z Oravskej Jasenice začínal s futbalom v rodnej obci, z ktorej sa v roku 2013 presunul do MFK Ružomberok. Súčasťou tímu spod Čebraťa bol 10 rokov, keďže v roku 2023 zamieril na polročné hosťovanie do Ostravy.

V českom mužstve však nastúpil iba na päť ligových zápasov. Rovnaký počet duelov absolvoval aj v béčku ostravského celku. Okrem toho si však pripísal aj dva štarty v MOL Cupe, pričom jedenkrát sa mu podarilo aj skórovať.

Následne sa Matej Madleňák presunul na ďalšie polročné hosťovanie, tentokrát do Českých Budějovíc. V jeho drese odohral iba štyri stretnutia, pričom jedenkrát nastúpil aj za rezervu tohto mužstva.

Neľahký rok v Čechách

Po dvoch polročných hosťovaniach v českých tímoch sa tak Matej Madleňák, ktorý hráva na ľavej strane na pozícii obrancu, pričom dokáže nastúpiť aj na poste stredopoliara, vracia do Ružomberka, s ktorým zažil doposiaľ najväčšie úspechy v kariére. Najpamätnejší ročník zažil v sezóne 2021/2022, keď získal s tímom spod Čebraťa striebro za druhé miesto v lige.

V rámci ligy si v oranžovom drese 25-ročný hráč odkrútil 96 zápasov, v ktorých zaznamenal deväť gólov. Najlepšiu sezónu z pohľadu osobných štatistík zaknihoval v ročníku 2022/2023, keď skóroval päťkrát, pričom pridal aj dve asistencie. Okrem toho si pripísal aj 10 štartov v Slovnaft Cupe, s bilanciou tri góly. Zároveň rodák z Oravy zaznamenal aj štyri vystúpenia v predkolách európskych pohárových súťaží.

„Nebol to ľahký rok. Moje očakávania sa nenaplnili. Určite som chcel viac hrávať. Beriem to však ako novú skúsenosť. Futbalový život je taký, že nie vždy vám všetko vyjde. Návrat do Ružomberka vnímam pozitívne. Vlastne, ja som nikde neodišiel, len hosťoval. Teším sa na novú sezónu a zase by som chcel čo najviac hrávať,“ uviedol pre TASR Matej Madleňák.    

Ružomberčania už zarezávajú

Futbalisti MFK Ružomberok začali letnú prípravu v pondelok 10. júna. V rámci nej absolvujú šesť stretnutí, pričom úvodný duel je na programe už zajtra, t. j. v piatok 14. júna o 15:00 h, keď v Turanoch privítajú druholigové FK Humenné. Následne sa Liptáci presnú na 10-dňové sústredenie do Slovinska, v rámci ktorého absolvujú tri prípravné zápasy.

Po príchode zo zahraničia čaká zverencov Ondřeja Smetanu súboj v Liptovskom Mikuláši (29. jún). Na začiatok júla majú oranžoví naplánovanú generálku, avšak súper je momentálne v štádiu riešenia.

Ružomberčania začali prípravu na európske leto, očakáva sa aj príchod nových posíl

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.