Negramotnosť štátnej správy? Alebo v Ružomberku je to tak? Dokedy budú ešte nevidomí? Sú bezbariérové vstupy v tomto meste tabu? Možno úradníci na Námestí Andreja Hlinku 1 nestarnú.
Pravdepodobne súčasných úradníkov mestského úradu v Ružomberku nezaujíma stav budov, kde sa voliči dostavujú jeden či dvakrát za rok, (aby to všetko mali za sebou a nikto im nemohol povedať, že si svoju občiansku povinnosť nesplnili), že do objektov určených pre volebné akty treba počítať aj so schodmi pre menej pohyblivých občanov a takých, ktorí ich nemôžu za normálnych okolností bez pomoci druhých prekonať.
Dôchodcov a paličkárov je v meste dosť. Je načase myslieť aj na nich. To, čo predviedla vo volebnú novembrovú sobotu budova T- 18-stky na ulici Plavisko, je príkladom toho, akoby schody pre menej mobilných občanov, a tých postihnutých chorobou kĺbov, nemali vyzerať.
Nadávajúce, moletnejšie, či hmotnejšie babičky a dedkovia ktorých trápia nohy, to zase po pár mesiacoch pocítili. Prekliali tie schody čo ich viedli do volebnej miestnosti volebného obvodu č.9. Jedna staršia pani tam v sobotu 10. novembra skoro skolabovala. Bol to pre ňu päť minútový horolezecký výkon.
Zdá sa, že je načase zmeniť takéto miestnosti, lebo sa stane, že tí, ktorí na voľby ešte chodia a mestskí úradníci to urobia po starom, potom naša ružomberská stárež už nabudúce do športovej haly T-18 nepríde.
Mnohí hundrajúci, a tí ešte rozmýšľajúci a hľadajúci vhodnejší bezbarierový prístup navrhli, aby sa volebný obvod č. 9 a jeho okrsok presťahoval do Závodného klubu SOLO na ulici Do Baničného.
Nevedno, či tento občiansky podnet zohľadní tamojšia úradnícka verchuška, zabezpečujúca voľby so všetkými okolnosťami a ich náležitosťami, vrátane prístupov do volebných objektov.
Nejde len o T-18, aj ružomberská hlavná pošta je stále ako pred 50-timi rokmi. Aj ona by si po rokoch vyžadovala úpravu schodov a bezbariérový prístup. A koľko takých budov je ešte v Ružomberku.