Nemocnica zavádza povinné záchytné stanovisko pre všetkých prichádzajúcich pacientov

Vojenská nemocnica zavádza záchytné stanovisko pre všetkých pacientov prichádzajúcich do areálu ÚVN. Miesto prvého kontaktu pre prichádzajúcich na akékoľvek vyšetrenie bude v priestoroch poľnej nemocnice pri chirurgickom pavilóne.

Od štvrtka 19. marca 2020 zriadi Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) SNP Ružomberok – fakultná nemocnica (FN) otvára kontrolné – záchytné stanovisko pre všetkých pacientov, ktorí prídu do nemocnice.

„Pracovisko sa nachádza v kontajnerovom systéme poľnej nemocnice pri chirurgickom pavilóne. Každý pacient, ktorý príde do nemocnice, pôjde od vrátnice po vyznačenej trase priamo na záchytné pracovisko, kde mu zdravotníci zmerajú teplotu a vyplní dotazník. Na základe depistážneho vyšetrenia bude pacient následne manažovaný. Buď bude odoslaný na Kliniku infektológie, na niektorú z ambulancií, prípadne bude odoslaný domov,” vysvetľuje postup hovorkyňa nemocnice Petra Dišková. Prízvukuje, že nie každému pacientovi urobia test na ochorenie Covid-19, ktoré spôsobuje koronavírus.

„Vyplnenie dotazníka a prechod cez kontrolné stanovisko je podmienkou ďalších vyšetrení v ÚVN SNP Ružomberok – FN. Opatrenie sa nevzťahuje na vozidlá záchraniek a zdravotnej starostlivosti. Ku kontrolnému stanovisku je možný prístup automobilom, bez nutnosti vystupovania z neho,” uviedla hovorkyňa.

Nemocnica prosí pacientov, aby tento postup rešpektovali.
„Je v záujme nás všetkých ochrániť zdravotnícky personál a zabezpečiť tak zdravotnú starostlivosť pre našich pacientov,” povedala Petra Dišková.
Foto – Poľná nemocnica v areáli ÚVN. Foto – Anna Zábojníková.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.