Nové byty na Bystrickej ceste: trojizbový od 82-tisíc eur

Spoločnosť Real Focus spustila webstránku, cez ktorú predstavuje svoj projekt Rezidencia Bystrická. Podľa realitného makléra sú ceny bytov na dnešnú dobu primerané.

Nedávno avizované spustenie predaja bytov na Bystrickej ceste je realitou. Súkromná spoločnosť Real Focus zo Žiliny spustila web stránku, kde byty predstavuje a zároveň ich ešte pred postavením ponúka na predaj.

Realitný maklér: Po podobnom projekte mesto už dlho volalo

Na predaj je 59 bytov a 5 obchodných priestorov. Investor ich chce začať stavať na jar. Skolaudované a pripravené na nasťahovanie by mali byť do leta 2019.

„Postavíme 11 jednoizbových, 31 dvojizbových a 16 trojizbových bytov. Súčasťou každého bude balkón alebo terasa. Vnútorné alebo vonkajšie parkovacie miesto,“ spresnil Jaroslav Uhrin zo spoločnosti Real Focus.

Cena za meter štvorcový v byte nejde pod 1100 eur. Jednoizbové byty sa pohybujú od 41-tisíc do 47-tisíc eur. Dvojizbové stoja od 57-tisíc do 75-tisíc eur a najväčšie, trojizbové začínajú pri sume 82-tisíc a končia pri 93-tisícoch.

K dispozícií je aj veľkometrážny byt typu penthouse a päť obchodných priestorov na prízemí. „Náš záujem je postaviť v Ružomberku doposiaľ najmodernejšiu stavbu v oblasti bývania,“ tvrdí Uhrin.

„Ceny, za ktoré byty ponúkajú, sú obvyklé na dnešnú dobu, ale aj lokalitu, ktorej sa výstavba týka,“ hovorí pre Ružomberský magazín realitný maklér spoločnosti Reality Alpia Roman Hámor.

Podľa neho je v Ružomberku zdravý dopyt po bytoch a po podobnom projekte už mesto veľmi dlho volalo. Pre veľkosť projektu si však myslí, že byty sa budú zrejme dlhšie dopredávať.

„Je to veľmi trúfalý projekt. Navyše, platí pravidlo, že čím menšie mesto, tým väčšia opatrnosť ľudí voči spoločnostiam z iného regiónu. Verím ale, že slušným a bezpečným prístupom si byty a priestory časom nájdu svojho majiteľa,“ dopĺňa Roman Hámor.

Hámor zároveň pochválil prehľadnosť a spracovanie stránky, cez ktorú sú byty ponúkané.

Len druhý projekt bytov s možnosťou kúpy do osobného vlastníctva

Po rokoch sa minulé leto objavila možnosť kúpiť si byty do osobného vlastníctva v Baničnom. Bytovku tu postavila spoločnosť Stavoindustria. Pôvodne ich malo mesto odkúpiť a ponúknuť ako nájomné pre čakateľov v mestskom poradovníku. Napokon ale byty zostali na komerčný predaj.

Bytovka na Bystrickej je tak v krátkom slede len druhá možnosť, ako sa dostať k novému bytu v Ružomberku. Hoci nie okamžite, nakoľko stavba je len plánovaná.

Mesto predtým v roku 2009 dokončilo mestské nájomné byty v Baničnom.

V roku 2015 práve Real Focus zrekonštruoval niekdajší študentský internát na Bystrickej ceste, ktorý mesto odkúpilo a ponúka taktiež ako mestské nájomné byty.

Byty sa dajú kúpiť nielen cez stránku, ale aj osobne. Spoločnosť Real Focus plánuje zriadiť v Ružomberku kanceláriu, kde bude poskytovať informácie.

Titulná fotografia – Avizovaná bytovka na Námestí SNP. Zdroj – rezidenciabystricka.sk

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.