Nový zápasový program

Liptáčky čaká do konca roka ešte sedem stretnutí. Foto: Rudolf Maškurica

Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú dve stretnutia v náhradnom termíne.

V kalendári družstva spod Čebraťa nastali zmeny. Tá prvá sa týka zápasu 9. kola Niké extraligy, v ktorom Ružomberčanky privítajú na svojej palubovke vicemajstrovskú Sláviu Banská Bystrica. Duel sa mal pôvodne uskutočniť v sobotu 25. novembra o 17:00 h. Keďže však obe družstvá absolvujú v danom týždni eurocupové stretnutia, tak sa súboj odohrá o deň neskôr – t. j. v nedeľu 26. novembra o 17:00 h.

Druhá zmena nastala v prípade zápasu 12. kola domácej súťaže, v ktorom ružomberské basketbalistky vyzvú v domácom prostredí ŠBK Šamorín. Pôvodne sa mal tento duel uskutočniť v nedeľu 17. decembra o 17:00 h, no napokon sa odohrá o deň skôr – t. j. v sobotu 16. decembra o 17:00 h. Toto stretnutie bude pre oba tímy zároveň posledné v aktuálnom roku.

Sedem duelov za mesiac

Ostatné termíny zápasov basketbalistiek z Liptova nateraz ostávajú v platnosti. Do konca aktuálneho roka ich čaká ešte sedem vystúpení, pričom päť z nich sa týka najvyššej súťaže. Zvyšné dve stretnutia odohrajú v rámci Eurocupu. V aktuálnom kalendárnom roku sa „Ruža“ ukáže v Koniarni už iba dvakrát.

Najbližšie sa zverenkyne Juraja Suju predstavia v sobotu 18. novembra o 17:00 h na palubovke UMB Banská Bystrica. Následne ich čaká eurocupový duel v tureckom Kayseri (streda 22. november o 16:30 h).

Zostávajúci program MBK Ružomberok v aktuálnom roku:

  • 8. kolo: 18. november o 17:00: BK ŠK UMB Banská Bystrica – MBK Ružomberok (Niké extraliga)
  • 5. kolo: 22. november o 16:30: Melikgazi Kayseri – MBK Ružomberok (Eurocup)
  • 9. kolo: 26. november o 17:00: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica (Niké extraliga)
  • 6. kolo: 29. november o 17:30: Olympiacos SFP – MBK Ružomberok (Eurocup)
  • 10. kolo: 2. december o 18:00: Young Angels Košice – MBK Ružomberok (Niké extraliga)
  • 11. kolo: 9. december o 18:00: CBK Košice – MBK Ružomberok (Niké extraliga)
  • 12. kolo: 16. december o 17:00: MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín (Niké extraliga)

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.