Novým ministrom zdravotníctva by sa mal stať riaditeľ vojenskej nemocnice

Aktualizované 17:45. Nomináciu riaditeľa ÚVN Vladimíra Lengvarského na voľný post ministra zdravotníctva potvrdila aj vojenská nemocnica. Či sa ním aj naozaj stane, závisí od rozhodnutia generála Lengvarského, predsedu vlády a prezidentky.

Novým ministrom zdravotníctva by mal byť riaditeľ ÚVN Vladimír Lengvarský. Informuje o tom portál aktuality.sk, ktorý sa odvoláva na dva dobre informované zdroje.

S prosbou o potvrdenie alebo vyvrátenie informácie sme sa obrátili na vojenskú nemocnicu.

“Môžeme potvrdiť, že generál Vladimír Lengvarský bol oslovený s ponukou na pozíciu ministra zdravotníctva SR. Ďalšie kroky v tomto smere budú závisieť od osobného rozhodnutia generála Lengvarského, predsedu vlády a prezidentky SR,” poskytla stanovisko hovorkyňa ÚVN Petra Dišková.

Vladimír Lengvarský šéfuje vojenskej nemocnici od minulého leta potom, čo minister obrany Jaroslav Naď s okamžitou platnosťou odvolal vtedajšieho riaditeľa Petra Vaněka. Vladimír Lengvarský je brigádnym generálom a lekárom.

„Ide o skúseného odborníka, ktorý pôsobí v Ozbrojených silách SR dlhé roky, pričom svoje manažérske schopnosti potvrdil ako hlavný lekár ozbrojených síl aj počas pandémie ochorenia COVID-19,“ povedal v lete Naď na adresu nového riaditeľa, ktorého vyzdvihol ako schopného vojaka, manažéra aj lekára.

Riadením rezortu zdravotníctva je dočasne poverený minister financií Eduard Heger, ktorý si čoskoro vymení posty s predsedom vlády Igorom Matovičom. Pozícia ministra zdravotníctva sa uvoľnila po demisii Mareka Krajčího, ktorú podal pred dvomi týždňami.

Správu budeme aktualizovať. 

Titulná fotografia: Vladimír Lengvarský. Foto: TASR