Ocenili sociálnych pracovníkov v celom kraji

Ocenení sociálni pracovníci. Zdroj: TS ŽSK
V priestoroch Slovenského komorného divadla v Martine si ocenenie Krištáľové srdce prevzalo 56 pracovníkov v sociálnych službách z celého Žilinského kraja.

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) si každoročne pripomína dôležitosť práce zamestnancov všetkých zariadení sociálnych služieb v Žilinskom kraji. Krištáľové srdce si vo štvrtok 19. októbra z rúk Eriky Jurinovej, predsedníčky ŽSK, prevzalo 56 pracovníkov z viac ako 80 zariadení sociálnych služieb v rámci kraja.

Dnešné oceňovanie je poďakovaním nielen za mimoriadne pracovné nasadenie, ale aj za obetavosť a láskavosť.  Som presvedčená o tom, že všetci ocenení a nielen oni, vykonávajú svoju prácu na vysokej profesionálnej úrovni, za čo im v mene všetkých obyvateľov Žilinského kraja skutočne zo srdca, ďakujem!“ uviedla Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.

Oceneným zagratulovala aj Iveta Ďurišová, riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK, ktorá im zároveň odovzdala Ďakovný list za mimoriadne pracovné nasadenie, obetavosť, ľudský a láskavý prístup pri starostlivosti o prijímateľov sociálnych služieb. Ocenenie navrhli riaditelia všetkých zariadení sociálnych služieb, pričom ŽSK má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 26 organizácií, ktoré poskytujú sociálne služby.

Zriadili nový študijný odbor pre zariadenia sociálnych služieb

Oblasť sociálnej starostlivosti patrí dlhodobo medzi priority ŽSK. „Našou snahou je systematicky zlepšovať podmienky pre pracovníkov v sociálnych službách, vytvárať pre nich príjemné a bezpečné priestory a pomáhať im v rozvíjaní ich schopností. Každoročne ide na poskytovanie sociálnych služieb v kraji vysoká čiastka, tento rok je to viac ako 40 miliónov eur. Myslím si, že táto suma je reálnym dôkazom toho, že na oblasti sociálnych služieb nám skutočne záleží,“ doplnila Jurinová.

 S cieľom posilniť personálne kapacity v zariadeniach sociálnych služieb pristúpila krajská samospráva k zriadeniu nového učebného odboru v oblasti sociálnych služieb pod názvom odborný opatrovateľ. Prvý ročník sprístupnili v školskom roku 2022/2023 a vyučovanie prebiehalo na Strednej zdravotníckej škole v Liptovskom Mikuláši.

Vo vzdelávaní opatrovateľov plánujeme pokračovať aj naďalej. Rovnaké zámery máme aj v oblasti modernizácie a zvyšovaní bezpečnosti sociálnych služieb,“ dodala predsedníčka ŽSK.

Fotogaléria

Zdroj: Tlačová správa ŽSK

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.