Požiar v ÚVN: týmto pacientom presúvajú termíny operácií

Vojenská nemocnica pre rozsiahly požiar strechy chirurgie pozastavila časť operácií plánovaných na pondelok a utorok.

Ústredná vojenská nemocnica pozastavuje časť plánovaných operácií. Dôvodom je rozsah poškodenia budovy chirurgického pavilónu, ktorú v nedeľu zachvátil požiar.

„Vedenie nemocnice rozhodlo o pozastavení plánovanej operatívy na klinikách chirurgie, neurochirurgie, cievnej chirurgie a ortopédie a úrazovej chirurgie na najbližších 48 hodín,“ informuje hovorkyňa vojenskej nemocnice Petra Dišková.

Pracovníci jednotlivých kliník budú postupne kontaktovať pacientov, ktorí mali v najbližších dvoch dňoch, teda 18. a 19. októbra 2021 plánovaný výkon na niektorom z vyššie uvedených pracovísk.

Títo pacienti postupne dostanú náhradný termín operácie. „A to hneď ako to situácia v nemocnici umožní,“ dodáva Dišková.

Pre pacientov je v tejto súvislosti k dispozícii aj INFO-linka ÚVN 044 438 2929. Informovať sa môžu aj prostredníctvom e-mailu na uvn@uvn.sk.

Ústredná vojenská nemocnica prosí pacientov, aby sledovali aktuality na webovej stránke nemocnice www.uvn.sk, kde bude priebežne informovať o aktuálnej situácii a prijatých opatreniach.

Titulná fotografia: záber nedeľného požiaru strechy chirurgie. Autor: Viktor Mydlo 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.