Chirurgický pavilón vo vojenskej nemocnici opravia z eurofondov

Ilustračná fotografia. Zdroj: ÚVN
Do nemocníc v Žilinskom kraji poputuje vyše 21 miliónov eur. Minister zdravotníctva SR to oznámil počas odštartovania prác na novej nemocnici v Martine.

Do nemocníc v Dolnom Kubíne, Čadci a Ružomberku poputuje podpora z eurofondov viac ako 21 miliónov eur. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) to oznámil v piatok 4. novembra počas odštartovania prác na novej nemocnici v Martine.

Podotkol, že projekty sa podarilo podporiť napriek končiacemu sa programovému obdobiu. „Som presvedčený, že neexistuje lepšia investícia ako zdravie ľudí. Každé investované euro sa totiž zúročí vo vyššej kvalite života na Slovensku,” uviedol Lengvarský.

V Ústrednej vojenskej nemocnici SNP – FN (ÚVN) Ružomberok opravia chirurgický pavilón zničený po požiari. RK Magazín už predtým informoval, že komplexná rekonštrukcia si vyžiada finančné prostriedky vo výške približne 20 mil. eur. Nemocnica sa stala úspešným uchádzačom o nenávratný finančný príspevok z fondov EÚ, pričom jedným z ďalších zdrojov sú napríklad aj sponzorské dary od viacerých súkromných spoločností.

Chirurgický pavilón vojenskej nemocnice premenia na moderné pracoviská

V Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci sa vďaka eurofondom zmodernizuje technické vybavenie vrátane CT prístroja či pojazdného RTG prístroja. V Dolnom Kubíne sa zrekonštruuje JIS oddelenie neurológie a obnoví sa prístrojové vybavenie Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou.

Rezort zdravotníctva spustil podľa Lengvarského aj schému na podporu ambulancií všeobecného lekárstva v ohrozených regiónoch. „Celkovo pribudne 170 ambulancií. Modernizujeme oddelenia v ústavnej psychiatrickej starostlivosti, rozširujeme sieť mobilných i kamenných hospicov či investujeme do agentúr domácej ošetrovateľskej starostlivosti a do ďalších oblastí,” dodal.

Zdroj: Teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.