Od pondelka platia zvýšené zľavy v MAD, zadarmo môžeme jazdiť ešte do nedele

Seniori a pracovníci Mondi SCP, ktorí majú po zmene tarifných podmienok nárok na vyššiu zľavu, si najskôr musia zmeniť v dopravnej kancelárii  profil cestujúceho, aby mohli jazdiť lacnejšie.  

Od dnešného pondelka dochádza k oficiálnej zmene tarifných podmienok MAD, podľa ktorých sa zvyšuje zľava dlhodobého cestovného pre seniorov, ťažko zdravotne postihnutých, darcov krvi a zamestnancov spoločnosti Mondi SCP.

Upravené tarifné podmienky. Zdroj. www.mhdrk.sk

Pred spustením zľavy návšteva dopravnej kancelárie

Seniori si mohli dosiaľ uplatniť zľavu 50 percent a predstavovali jednu kategóriu. Po novom sú rozdelení do štyroch skupín.

  1. Senior do 65 rokov, zľava 50 percent
  2. Senior 65+, zľava 60 percent
  3. Senior 70+, zľava 70 percent
  4. Senior 75+, zľava 90 percent

Seniori, ktorí majú nárok na vyššiu zľavu dlhodobého cestovného, musia navštíviť dopravnú kanceláriu. Keďže výška zľavy je odstupňovaná podľa veku, je potrebné zmeniť im profil cestujúceho.

„V dopravnej kancelárii zmenia naprogramovanie dopravnej karty, tak aby zvolený profil senior zodpovedal veku cestujúceho a tým mu bola priznaná aj vyššia zľava z dlhodobého cestovného,“ informuje mesto.

Pokiaľ cestujúci využíva ako dopravnú kartu svoju platobnú, môže si zmenu profilu urobiť elektronicky priamo vo svojej registrácii. Potrebné je priložiť doklad o veku.

Upraviť profil v dopravnej kancelárii si budú musieť aj pracovníci papierní, ktorí môžu odteraz jazdiť za polovicu.

Darcovia krvi (zlatá a diamantová Jánskeho plaketa) a ťažko zdravotne postihnutí, ktorí majú po novom zľavu 70 percent, nemusia chodiť nikam. Profil im ostáva rovnaký, nárok na vyššiu zľavu im v systéme nabehne automaticky.

Jazda bez lístka ešte ďalší týždeň

Cestujúci, ktorí majú na dopravnej karte už nabitý kredit, si zaň môžu zakúpiť dlhodobé cestovné. Vkročiť treba opäť do dopravnej kancelárie.

Viackrát predlžované prechodné obdobie na využívanie mestskej dopravy bez lístka malo skončiť v nedeľu 11. apríla. Napokon potrvá ešte ďalší týždeň do 18. apríla.

Mesto oznámilo kompenzácie pre tých, ktorí si zaplatili dlhodobé cestovné na začiatku marca alebo apríla. „Tieto dni Vám budú kompenzované pridaním dní naviac v aktuálne, alebo nasledujúcom platnom dlhodobom cestovnom.  Taktiež Vám bude pridaním dní na cestovnom kompenzovaný cenový rozdiel medzi pôvodnou zľavou a prípadnou novou zľavou. Tieto úpravy budú realizované ku koncu mesiaca apríl,“ avizuje radnica.

Autobusy aj naďalej premávajú v prázdninovom režime.

Titulná fotografia: záber autobusu spoločnosti Blaguss Slovakia. Autor: Viktor Mydlo 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.