Orientálna vášeň aj kultúrna rozmanitosť. Ružomberok ovládla Orient Show

Exotické tance s unikátnymi kostýmami predviedlo takmer päťdesiat umelcov.

Synagóga v Ružomberka sa v jedno novembrové popoludnie premenila na dych berúcu exotickú sálu. V sobotu 25. novembra sa v ružomberskej synagóge konal 15. ročník umeleckého podujatia Orient Show. Priestor ožil rytmami a tancami Indie, Latinskej Ameriky, Orientu, temperamentného Španielska a aj horúcej Afriky.

Podujatie Orient Show organizovalo občianske združenie Orientalico, ktoré sídli v Ružomberku. Ide o umelecké združenie so zameraním na podporu a rozvoj rôznorodých foriem umenia, predovšetkým hudby a tanca. Organizuje v Ružomberku a okolí podujatia a aktivity, ktoré spájajú umelcov. Prispievajú tak k obohateniu umeleckého života v liptovskom regióne.

Exotický koktail na mieste s dušou

Takmer päťdesiatka umelcov priniesla divákom v synagóge vystúpenia v podobe pôvabu, vášne a kultúrnej rozmanitosti.

,,Diváci zaplnili synagógu do posledného miesta a mohli si tak užiť dvojhodinový program, ktorý bol prezentáciou umeleckej tvorby Orientalico,“ uviedla Bibiána Hlaváčová zo združenia Orientalico.

Tanečníčky z Orientalico úspešne reprezentovali v Prahe

Hviezdami večera boli hostia Lýdia Madhuri, NODC, Alishaba a Amar Bellydance Group. Afro rytmy a tance v podaní skupín MaliRosa a Afro JuJu doplnili atmosféru o nezabudnuteľnú energiu. O sprievodné slovo sa postaral moderátor Matej Kaščák, ktorý dodal večeru tú správnu charizmu.

,,Priestor Synagógy, označený ako “miesto s dušou” (podľa slov jednej z hosťujúcich umelkýň), sa stal jedinečnou kulisou pre tento exotický koktail, ktorý za pomoci svetelných efektov zanechal v návštevníkoch silný zážitok,“ zdôraznila Hlaváčová.

Na uskutočnení podujatia sa okrem umelcov podieľali aj dobrovoľníci a finančne im pomohli  aj z mesta Ružomberok. ,,Ružomberskí diváci, ale aj návštevníci podujatia z rôznych končín Slovenska svojim aplauzom a nadšením dokázali, že umenie má v meste Ružomberok silné korene,“ dodala na záver Hlaváčová.

Fotogaléria

Foto: Mojmír Baran

Zdroj: TS Orientalico

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.