Tanečníčky z Orientalico úspešne reprezentovali v Prahe

Z medzinárodného festivalu Let’s Dance si Ružomberčanky doniesli tri cenné poháre. Dve striebra v súťaži orientálnych tanečných skupín a bronz v súťaži sólo tanečníc.

Počas predposledného júlového víkendu sa v Prahe konal 14. ročník medzinárodného festivalu Let’s Dance. V rámci festivalu sa na rôznych miestach v centre Prahy konali tanečné workshopy, tanečná súťaž, open dance stage a Let’s Dance Show.

Medzi súťažiacimi bolo aj tanečné zoskupenie Orientalico, ktoré si zo súťaže orientálnych tanečných skupín odnieslo dva strieborné poháre. ,,V kategórii  FANTASY & SHOW za tanec v štýle tango orientale a v kategórii FOLKLÓR za tanec s palicami,“ uviedla Bibiána Hlaváčová, líderka tanečnej skupiny Orientalico, ktorá si v súťaži sólo oriental vytancovala bronzový pohár spomedzi štrnástich súťažiacich.

Tanečníci dostali cenné rady od profesionálov

Novinkou festivalu bol Feedback lounge, v rámci ktorého mohli súťažiaci dostať spätnú väzbu od porotcov. ,,Po súťaži mohli účinkujúci požiadať každého z porotcov o spätnú väzbu k svojmu vystúpeniu a získať tak cenné rady pre ďalšie napredovanie,“ priblížila novinku Hlaváčová.

Tak ako každý rok, festival ponúkol workshopy s profesionálnymi lektormi v štýloch belly dance jóga, fit dance, high heels, indický tanec, latinskoamerické tance, muzikál, orientálny tanec, pole dance, reggaeton, shuffle dance a tahitský tanec.

Tanečnice ružomberského Orientalico prezentovali svoj skupinový tanec pre pražské obecenstvo aj na večernej show ako festivaloví hostia. Vystúpenie sa konalo v divadle ABC, ktoré patrí medzi Městské divadla pražská.

Fotogaléria

Zdroj: Orientalico

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.