Originálna lavička v Lúčkach vyhrala regionálnu súťaž

Autorom diela je mladý stredoškolák Filip Mihok z obce Lúčky.

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) oceňoval inovatívne projekty malých a stredných podnikov v oblasti regionálneho rozvoja koncom mája tohto roka. Výsledky 12. ročníka súťaže Stredoškolský podnikateľský zámer 2022 boli slávnostne vyhlásené 30. mája v rámci programu konferencie Inovačný rozvoj regiónov – Festival inovácií 2023. Ceny odovzávala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Ocenení boli študenti stredných škôl so sídlom na území Žilinského samosprávneho kraja a predmetom súťaže bolo vytvorenie vlastného podnikateľského zámeru v ľubovoľnej oblasti.

,,Realizácia schémy ocenenia Stredoškolský podnikateľský zámer má za cieľ motivovať študentov stredných škôl a podporiť ich záujem o podnikanie, prípadné samo zamestnanie a súčasne aj oceniť iniciatívu a kreativitu mladých ľudí v tejto oblasti,” uvádza ŽSK na svojom webe. Víťazi získali okrem finančnej odmeny aj kryštálovú cenu.

Lavička Mladých už skrášľuje obec Lúčky

V kategórií Malé a stredné podniky zvíťazila Spoločnosť eSYST, s.r.o. s projektom ENEX – efektívna energetika. Kategóriu Regionálny rozvoj vyhrala Oravská knižnica Antona Habovštiaka Dolný Kubín so svojím projektom Digitálna čitáreň KUBO CLUB.

V rámci súťaže Stredoškolský podnikateľský zámer zvíťazil žiak Filip Mihok zo Strednej odbornej školy stavebnej v Liptovskom Mikuláši s projektom Lavička Mladých alebo Lavička ako Obraz. Druhú priečku obsadila žiačka Veronika Milučká z Obchodnej akadémie v Martine za projekt Červona kalina – Slovenčina pre všetkých a na 3. mieste skončila skupina žiačok Marta Petreková, Andrea Kullová a Viktória Šlapková z Obchodnej akadémie v Čadci za projekt HI – SMILE, s. r. o. – Výroba a predaj inovatívnej zubnej kefky Easy Brush. 

,,Lavička, ktorú Filip navrhol, má šesťuholníkový tvar, rozrezaná je na dve polovice s vloženým šesťuholníkových stolíkom. Dnes je osadená v obci Lúčky. Okrem originálneho tvaru má aj umelecký dizajn. Lavičku, ktorá ponúka možnosť prezentácie miestnym umelcom si vie Filip predstaviť vo viacerých obciach a mestách nášho kraja,” ozrejmili zo ŽSK.

Umelecká lavička už zdobí obec Lúčky. Zdroj: ŽSK
Filipovi odovzdala cenu za prvé miesto predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. Zdroj: ŽSK

Zdroj: ŽSK

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.