Pán SVK – redaktor Matúš Kostolný v ČT 24

Z jeho pera sa v denníku N dočítate hocičo.

Najnovšie sa dva dni po slovenských voľbách do VÚC predviedol aj v pondelok 6. novembra po 14 hodine na ČT 24. V televízii nášho suseda, kde dostal pár minút na to, aby to všetko Čechom povedal. Zrejme sa potešil aj z toho, že SMER prepadol a nebodoval rovnako, ako Kotleba a jeho strana v Banskej Bystrici.

Ako redaktor začal hovoriť o fašistickej strane, ktorá prehrala. Nemožno mu nič zazlievať, čo má na jazyku, terminológiu názvov politických hnutí a strán zrejme takýto mladý pán redaktor, ktorý skutočný fašizmus nezažil, nerešpektuje. A tak Česi si môžu myslieť, že na Slovensku máme stále fašistov a fašistickú stranu.

A možno po parlamentných voľbách 2016 až 200-tisíc fašistov.  Aj na vojne v Janoviciach nad Úhlavou vo VÚ 1113 (kde si jeden rok odslúžil v r. 1986 aj Robert Fico ako čátár abs.) som sa už v roku 1971 na PŠM dozvedel od jedného majora a komunistického politruka, že aj Andrej Hlinka bol fašista.

Zrejme rovnako redaktorovi slovom necitovaná strana Kotleba- Ľudová strana Naše Slovensko a SMER, ktorý nazval ako SMER, ležali v žalúdku, aby  výsledky volieb patrične skomentoval. Neviem si predstaviť, že by v ČT 24 slovenský redaktor komentoval od začiatku nasledovne: „Smer a SNS strana korupčníkov, tunelárov, káuz, rozkrádania a rozpredávania Slovenska…”. A čo by na to povedal náš kapitán v zálohe Andrej Danko keby to počul. Zatiaľ nič, pán redaktor je tam – kam vietor tam plášť a pre zahraničie na správnej strane kde je súčasný slovenský koaličný zlepenec. (Už vopred sa ospravedlňujem p. Matúšovi Kostolnému, ak to nebol on a ja som si pomýlil meno a priezvisko skutočného slovenského redaktora pracujúceho pre ČT 24).

Foto – ilustračná snímka, vysielanie ČT 24. Autor – Marián Mydlo

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.