Plánované odstávky elektriny v okrese Ružomberok

Ilustračná fotografia. Zdroj: SSD
Na strednom Slovensku bude budúci týždeň viac ako sedemtisíc domácností bez elektriny.

Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala počas budúceho týždňa v Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji trinásť rozsiahlejších odstávok elektriny. Bez elektriny bude aj osemsto domácností v obci Lisková.

Podľa hovorcu SSD Miroslava Gejdoša sú odstávky elektriny, vzhľadom na charakter plánovaných prác, nevyhnutné. Elektrikári budú pracovať so zariadeniami na úrovni vysokého napätia. Cieľom prác je zvýšiť bezpečnosť a spoľahlivosť distribúcie elektriny v jednotlivých oblastiach.

Odstávka v Liskovej je naplánovaná na štvrtok

V obci Lisková nepôjde elektrina vo štvrtok 22. septembra od 8:00 do 16:00 h. ,,Naši pracovníci vykonajú kontrolu vedenia vysokého napätia, počas ktorej sa obmedzí dodávka elektriny,“ uviedol hovorca SSD. Obmedzenie sa dotkne 800 odberných miest.

,,Z bezpečnostných dôvodov tak zostanú niektoré technológie na nevyhnutný čas vypnuté. Energetici urobia maximum, aby odstávky elektriny ukončili hneď, ako to bude možné. Ak nenastanú komplikácie, môže to byť výrazne skôr ako v spomenutých časoch,“ upozornil Gejdoš.

Stredoslovenská distribučná žiada dotknutých odberateľov o prípravu na obmedzenie a tiež o trpezlivosť.

Zoznam všetkých zasiahnutých odberných miest je zverejnený na internetovej stránke spoločnosti v časti plánované odstávky. Odberatelia sa tu môžu aj bezplatne zaregistrovať na odber SMS správ alebo e-mailov o všetkých plánovaných odstávkach na ich odberných miestach v niekoľkotýždňovom predstihu.

Zdroj: SSD

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.