Po dvoch rokoch je tu opäť tradičný jarmok

Ružomberský jarmok po ostatné roky. Zdroj: Mesto Ružomberok
Mesto Ružomberok pred radnicou privíta množstvo remeselníkov so svojimi výrobkami či predajcov dobrého jedla. Do nôty zahrajú Horkýže Slíže, ale aj Hrdza. Naplánované sú i obmedzenia v doprave.

V centre mesta Ružomberok bude hlučno. Kaviarne a reštaurácie podopĺňali chýbajúci tovar, aby sa pripravili na najväčšiu ružomberskú akciu, ktorá sa koná už tento víkend od piatka 3. júna do soboty 4. júna na Námestí Andreja Hlinku. V poradí 34. ročník Ružomberského jarmoku odštartuje v piatok o 15:00 hod.

,,Tento rok sme priniesli viac stánkov s občerstvením, väčší sortiment domácich produktov, veľa predajcov s vlastnou výrobou a veľa remesla,“ uvádzajú na stránke mesta. Tešiť sa môžete na viaceré sprievodné aktivity – uvidíte výrobu papiera, tkanie na krosnách, paličkovanie, zaujímavé maľovanie na vodu, prácu na hrnčiarskom kruhu, výrobu domácej keramiky či košikárov ako šikovne vyrábajú prútené košíky.

Prídu známe kapely

Počas dvoch dní sa predstavia viaceré známe kapely, pričom headlinerom podujatia bude skupina Horkýže Slíže. Piatkové popoludnie odštartujú mažoretky, ktoré slávnostne otvoria kultúrny program. Viacerí obyvatelia mesta či okolitých obcí merajú svoje kroky na jarmok predovšetkým na hudobné vystúpenia, ktoré budú tento rok rôznorodé.

Zaznejú tóny jazzu v podaní skupiny Junior Jazz Band, po pár rokoch príde opäť Ludo Kuruc Band s repertoárom „Najväčšie hity Karola Duchoňa“, no Ružomberok navštívi aj prešovská kapela Hrdza, ktorá hrá piesne inšpirované slovenským folklórom s prvkami folku, rocku a world music.

Milovníci britskej kapely Coldplay si prídu na svoje po 21:00, pretože pozvanie na podujatie prijala talianska revival hudobná formácia Liveplay. Piatkový program ukončia headlineri Horkýže Slíže.

Zabavia sa aj najmenší

Sobotňajší program začne už o deviatej dopoludnia, ktorý bude venovaný prezentácii škôl a rozprávkam pre tých najmenších. Popoludnie odštartuje terchovská kapela Bobáňovci, ktorí zahrajú na ľudovú nôtu. Ružomberský jarmok ukončí liptovskomikulášska kapela Ploštín Punk. Celým podujatím bude sprevádzať moderátorka Martina Comisso, ktorá pôsobí v rádiu Melody (bývalé Rádio Jemné).

Pre deti bude pripravená detská zóna s cukrovou vatou a popcornom, kde si malé ratolesti môžu zaskákať na nafukovacom hrade. Čaká na ne veľké množstvo detských aktivít, ako napríklad maľovanie na tvár, tvorivé dielne, tetovanie pre deti či detská stavebnica.

Mapa jarmoku:

Dopravné obmedzenia

Veľkolepé podujatie si vyžaduje veľkolepé dopravné obmedzenia. Tam, kde bežne jazdia autá, sa to cez víkend bude hemžiť návštevníkmi, kočíkmi či malými ratolesťami.

,,Od štvrtka bude zákaz vjazdu vozidlám smerujúcim na Námestie Andreja Hlinku z cesty medzi múzeom a katastrom, ale taktiež aj vozidlám smerujúcim na Námestie z jeho južnej strany,“ informuje mesto na svojom profile na sociálnej sieti. Obmedzenia budú platiť od štvrtka 2. júna od 17:00 do soboty 24:00 hod. Mesto preto odporúča zaparkovať “pod horou” a vybehnúť pešo na Námestie po jednom z piatich historických schodíšť.

Obmedzenia sa týkajú aj mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktorej režim bude pozmenený. ,,Zastávka MHD Mestský úrad bude v čase od štvrtka 2. júna od 17:00 až do soboty 4. júna 24:00 dočasne neobsluhovaná. K Mestskému úradu a z neho sa tak dostanete najbližšie zo zastávky Námestie A. Hlinku,“ uvádza mesto na svojej sociálnej sieti. Uvedené platí pre linky 1 a 6, ktoré budú zo zastávky Námestie A. Hlinku pokračovať na zastávku Galéria a naopak.

Mapa dopravných obmedzení. Zdroj: Mesto Ružomberok

Zdroj: Mesto Ružomberok/ Kultúrny dom A. Hlinku

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.