Poklepali základný kameň nájomnej bytovky na Plavisku. Postaviť ju plánujú do budúcej jesene

V meste pribudne 39 bytov, naposledy sa hromadne prideľovali v roku 2016. 

V stredu 6. októbra poklepali základný kameň bytového domu Plavisko 1 štátna tajomníčka ministerstva dopravy a výstavby Katarína Bruncková, generálny riaditeľ ŠFRB Tomáš Lamprecht spoločne s primátorom Igorom Čomborom a viceprimátormi Michalom Lazárom a Jánom Bednárikom. Poklepania sa zúčastnili aj zástupcovia generálneho dodávateľa stavby, autori projektu bytového domu a niekoľko mestských poslancov.

Nový bytový dom na Plavisku poskytne žiadateľom o mestské bývanie 39 bytov. Prevažovať bude 16 jednoizbových bytov, 15 bude dvojizbových a osem trojizbových bytov. Novú nájomnú bytovku projektoval ateliér Bálek architekti, zhotoviteľom výstavby je na základe výsledku verejného obstarávania spoločnosť Chemkostav, ktorá ju postaví za 3,3 milióna eur.

Mesto chce požiadať o úver na ďalšie dve nájomné bytovky na Plavisku. Peniaze nedostali ešte ani na prvú

Termín dokončenia stavby je stanovený na jeseň budúceho roka. Radnica zaplatí výstavbu bytového domu z troch zdrojov – z vlastného rozpočtu, z dotácie ministerstva dopravy a výstavby a úveru zo ŠFRB. Ten sa mestu podarilo úspešne získať až na druhý pokus. Žiadosť a jednotlivé podiely financovania bytovky museli viackrát upravovať.

Titulná fotografia: Vizualizácia plánovanej bytovky na Plavisku, ktorú projektoval ateliér Bálek architekti. Zdroj: MsÚ
Bytovka vznikne v širšom centre mesta pri rieke Revúca. Zdroj: MsÚ RK.

Bytovka vznikne v bývalom areáli Technických služieb. Na pozemku o rozlohe 6 549 metrov štvorcových plánuje mesto postaviť ďalšie dve nájomné bytovky.

Viceprimátor Ján Bednárik na slávnostnom poklepaní základného kameňa zároveň uviedol, že získali nenávratný finančný príspevok na dve bytovky pre marginalizované skupiny v Rybárpoli.

Titulná fotografia: Samuel Kozolka.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.