Pokles zisku Mondi SCP napriek nárastu tržieb

Zisk spoločnosti Mondi SCP, a.s., Ružomberok sa medziročne prepadol o 36 percent, o rovnaké percentá však vzrástli jeho tržby.

Najväčší spracovateľ dreva a výrobca buničiny a papiera na Slovensku, spoločnosti Mondi SCP, a. s., Ružomberok, nedokázala ani v minulom roku zastaviť pokles svojho zisku. Informáciu uverejnila 14. augusta agentúra SITA.

Medziročne sa prepadol o 36 percent a dosiahol 9,6 milióna eur. V roku 2019 pritom zisk ružomberskej fabriky prekročil 65,6 mil. eur a rok predtým atakoval rekordných 88 mil. eur. Tržby firmy však naopak podľa verejne dostupných registrov rástli. Medziročne išli hore o 36 % a prehupli sa cez 588 mil. eur. Okolo polmiliardovej hranice sa pohybujú už niekoľko rokov.

Koncern Mondi je globálny líder v oblasti výroby obalov a papiera, ktorý zamestnáva približne 26 000 ľudí vo viac ako 30 krajinách. Jeho kľúčové závody sa nachádzajú v strednej Európe, Rusku, Severnej Amerike a Južnej Afrike.

Mondi SCP, a. s., Ružomberok je jedným z najväčších výrobných podnikov skupiny Mondi a najväčší integrovaný závod na výrobu papiera a celulózy v Slovenskej republike.

Zdroj: webnoviny.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.