Policajti pomáhali mužovi, ktorý spadol z 5 metrovej výšky a pokutovali aj dôchodcu za krádež ceruzky

Počas uplynulého týždňa riešila mestská polícia viaceré prípady. Starosti im tentokrát nenarobil alkohol, ale drobná krádež, neoprávnené vykonávanie obchodnej a zárobkovej činnosti, zatúlaný pes, alebo muž, ktorý spadol z oporného múru.

Posledný májový piatok prilákal do Ružomberka obchodníkov z Nitry. Mestskej polícii bolo oznámené, že pred vojenskou nemocnicou sa nachádzajú traja muži, ktorí obťažujú okoloidúcich. Najskôr sa ľudí pýtali na cestu a potom im ponúkali na predaj rôzne voňavky. Policajná hliadka ich zastavila na ulici Štiavnická cesta. Kontrola ukázala, že ide o obyvateľov Nitry. Kvôli neoprávnenému vykonávaniu obchodnej a zárobkovej činnosti im boli všetkým trom uložené blokové pokuty a zamedzené pokračovať v protiprávnej činnosti.

V ten istý deň privolal pracovník súkromnej bezpečnostnej služby hliadku do obchodného centra kvôli krádeži. Takmer  80-ročný pán povedal hliadke, že ceruzka mu do tašky musela spadnúť sama, keď prechádzal okolo regála. Pravda však bola iná a tak mu hliadka na mieste uložila blokovú pokutu vo výške 10 eur.

O niekoľko hodín neskôr zastavili hliadkujúcich mestských policajtov okoloidúci na ulici Veľký Závoz a oznámili im, že z oporného múru spadol muž. Mladík pri páde z výšky takmer piatich metrov utrpel viditeľné zranenia a tak mu bola privolaná zdravotnícka pomoc. Do príchodu sanitky prišli na miesto zdravotníci, ktorí slúžili na Námestí A. Hlinku počas jarmoku a poskytli mu prvotné ošetrenie.

V utorok 4. júna bol v Čutkovskej doline nájdený zatúlaný psík. Išlo o jazvečíka, ktorého motohliadka previezla do koterca na mestskej polícii. Pes mal čip a tak sa podarilo nájsť majiteľa, ktorý bol z Turian. Po telefonickom kontakte ostal zaskočený, pretože svojho psa hľadal už takmer jeden rok. Na ďalší deň ráno si prišiel svojho psa prevziať.

Vo štvrtok videla hliadka pod prístreškom zastávky autobusu sedieť štyroch fajčiacich mladíkov. Mladíkom z Oravy uložili za nerešpektovanie zákona na ochranu nefajčiarov blokovú pokutu.

O pár hodín neskôr videli v parku na stanici sedieť ďalšiu partiu mladých ľudí. Keďže ohorky a plechovka z nápoja skončila pred očami hliadky na zemi, muži zákona im uložili blokové pokuty.

Zdroj: Tlačová správa mestskej polície v Ružomberku za obdobie od 31. mája do 6. júna 2019.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.