Policajti v Ružomberku zastavili kamionistu, ktorý mal na vozidle viaceré poškodenia

Unikajúce prevádzkové kvapaliny, prepadnutá technická kontrola na prípojnom vozidle, poškodené pneumatiky, kryty proti rozstrekovaniu aj protipodbehové prahy. Vodič nákladného motorového vozidla dostal pokutu a ďalšiu jazdu mu poicajti zakázali.

Policajti z Oddelenia cestného dozoru a špeciálnych kontrol Krajského dopravného inšpektorátu (KDI) v Žiline počas výkonu služby v Ružomberku na ceste číslo I/18 zistili priestupok vodiča nákladného motorového vozidla. Ten počas jazdy prevážal drevo, no svojou jazdou ohrozil cestnú premávku.

Vodič sa dopustil hneď niekoľkých priestupkov. Policajti si všimli poškodené pneumatiky, protipodbehovné prahy či kryty proti rozstrekovaniu. Došlo aj k úniku prevádzkových kvapanín na vozovku. Navyše, na prípojnom vozidle mal prepadnutú technickú kontrolu.

Vodič ani kamión neprešli kontrolou

Nedostatky zistili vyškolení policajní technici z Oddelenia cestného dozoru a špeciálnych kontrol. „V tomto prípade bolo zadržané osvedčenie o evidencii vozidla aj tabuľky s evidenčným číslom. Ďalšia jazda bola zakázaná a bola uložená bloková pokuta,“ uvádza krajská polícia v príspevku na sociálnej sieti.

Fotogaléria

Zdroj: FB/Polícia SR – Žilinský kraj

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.