Vodič ani kamión neprešli kontrolou

Vodič kamióna nemal pri sebe doklady o svojej činnosti 28 dní dozadu. Foto: FB/Polícia SR - Žilinský kraj
Policajti mužovi zadržali vodičský preukaz, osvedčenie o evidencii vozidla aj obe tabuľky s evidenčným číslom. Ďalšiu jazdu mu zakázali a zároveň mu uložili blokovú pokutu.

Blokovú pokutu dostal vodič nákladného motorového vozidla, ktoré nebolo technicky spôsobilé na cestnú premávku. Priestupok zistili policajti počas váženia vozidiel na ceste I/18 v okrese Ružomberok, mužovi zadržali aj vodičský preukaz. V pondelok 13. marca o tom na sociálnej sieti informovalo  Krajské riaditeľstvo Polície SR v Žiline.

„Pri kontrole policajti zistili, že vozidlo má skorodovaný podvozok, z prídavného zariadenia unikala prevádzková kvapalina na vozovku, auto malo neoverený tachograf jeden rok a chýbajúci nástupný schodík na strane vodiča,” uviedla žilinská krajská polícia.

Vodič mal navyše podľa nej vložený záznamový krúžok na inú osobu od 19. júla 2019 a nemal pri sebe doklady o svojej činnosti 28 dní dozadu. “Policajti mužovi zadržali vodičský preukaz, osvedčenie o evidencii vozidla aj obe tabuľky s evidenčným číslom. Ďalšiu jazdu mu zakázali a uložili blokovú pokutu,” dodala polícia.

Fotogaléria

Zdroj: Polícia SR – Žilinský kraj

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.