Policajti zastavili vodiča Tatry bez neplatnej emisnej aj technickej kontroly a s unikajúcim olejom

Vodičovi na mieste zadržali osvedčenie o evidencii vozidla a ďalšiu jazdu mu zakázali.

V stredu 10. mája Policajti z Oddelenia cestného dozoru a špeciálnych kontrol Krajského dopravného inšpektorátu (KDI) v Žiline počas výkonu služby zastavili šoféra s plne naloženým nákladným autom značky Tatra. Stalo sa tak na ceste číslo I/18 v okrese Ružomberok.

Žilinskí policajti pri kontrole zistili priestupok vodiča nákladného motorového vozidla, ktoré bolo minimálne tri roky technicky nespôsobilé. Tatrovka mala neplatnú emisnú a technickú kontrolu od roku 2020. Polícia o tom informovala v príspevku na sociálnej sieti.

Šofér na tatrovke, ktorá mala značne ojazdené pneumatiky, prevážal drevo. Z nákladiaka unikal olej, drevo nemal dostatočne upevnené a taktiež mal poškodené zadné svetlo či iné časti. Príslušníkom Policajného zboru sa dokonca nepodarilo overiť údaje na tachografe vo vozidle.

„Vodičovi bolo zadržané osvedčenie o evidencii vozidla, ďalšia jazda mu bola zakázaná a jeho konanie bolo vyriešené v zmysle platných právnych predpisov,“ informovala krajská polícia.

Fotogaléria

Zdroj: Polícia SR – Žilinský kraj

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.