Polícia pátra po maloletom Dávidovi, nezvestný je už piaty deň

Nezvestný 15-ročný Dávid Gujdan odišiel z Diagnostického centra v Ružomberku. Do dnešného dňa o sebe nepodal žiadne informácie. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku vyhlasuje pátranie po nezvestnom 15-ročnom chlapcovi menom Dávid Gujdan, ktorý má trvalý pobyt v meste Michalovce, no v čase úteku býval v Diagnostickom centre Ružomberok.

Maloletý je nezvestný od piatka 15. septembra 2023, kedy odišiel z diagnostického centra na doposiaľ neznáme miesto a do dnešnej doby sa nevrátil, pričom o sebe nepodal žiadne informácie.

,,Od prijatia oznámenia vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia s cieľom vypátrania nezvestného chlapca. Do súčasnej doby sa však nezvestného nepodarilo vypátrať,” informovala Gabriela Kremeňová, krajská policajná hovorkyňa.

Tínedžer má viaceré tetovania, ktoré môžu pomôcť pri spozorovaní 

Dávid je vysoký približne 161 centimetrov, má štíhlu postavu, hnedé oči a čierne vlasy. Naposledy mal na sebe oblečené krátke sivé nohavice a čierne botasky značky Adidas. Na pravej ruke má tetovanie v tvare ruže, na ľavej ruke má vytetované meno Jasmína a srdce. Na ľavom pleci má tetovanie v tvare kríža.

,,Akékoľvek informácie k nezvestnej osobe je potrebné oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle 158, na ktoromkoľvek oddelení PZ alebo súkromnou správou na oficiálnej facebookovej stránke PZ,” zdôraznila Kremeňová.

Aktualizácia 3. októbra 2023

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku odvoláva pátranie po nezvestnom chlapcovu. Menovaného polícia vypátrala a je v poriadku. Z uvedeného dôvodu pominuli dôvody pátrania.

Zdroj: KRPZ Žilina

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.