Polícia preparkovala odomknuté auto, ktorého majiteľ ležal v nemocnici

Problémy s nezvládnutým alkoholom na verejnosti, ale aj pomoc majiteľovi auta, ktorý ležal po operácii v nemocnici a na pokazenom aute mal spustené okná. Mestská polícia má za sebou zaujímavý týždeň.

V poobedňajších hodinách v piatok 15. novembra sa na mestskú políciu obrátil obyvateľ ulice Športová so žiadosťou o prítomnosť hliadky. Do dvora mu mala vojsť neznáma žena a nechcela odtiaľ odísť. Hliadka po príchode zistila, že ide o 35-ročnú ženu z východného Slovenska. Žena bola značne pod vplyvom alkoholu, ten spôsobil, že pôsobila dezorientovane. Hliadke uviedla, že sa práve vracia z Prednej Hory, kde sa neúspešne liečila zo závislosti od alkoholu. Kvôli nedodržiavaniu liečebného režimu bola z liečebne prepustená. Avšak to, ako sa dostala do Ružomberka nevedela. Oznamovateľ a ľudia z okolia jej prispeli na lístok domov. Hliadka preto ženu odviezla na železničnú stanicu, kúpila jej lístok na vlak a počkala kým na spoj domov nenastúpi. Medzitým boli telefonicky kontaktovaní jej príbuzní, ktorí na ženu počkali na stanici v Margecanoch. 

Pani prechádzajúca ulicou Štiavnická cesta si večer v piatok 15. novembra všimla parkujúce vozidlo, ktoré malo pootvárané okná. Vec oznámila na mestskú políciu. Podľa evidenčného čísla sa podarilo zistiť majiteľa, išlo o vozidlo evidované v okrese Lučenec. Majiteľa sa telefonicky nepodarilo kontaktovať, no príbuzní uviedli, že ten leží v nemocnici po operácii. Po malom pátraní sa podarilo majiteľa kontaktovať a ten požiadal hliadku, aby mu vozidlo zabezpečila. Na tento účel požičal hliadke kľúče. Mestskí policajti však zistili, že vozidlo má nejakú poruchu na elektroinštalácii a okná sa spúšťajú automaticky samé. Preto vozidlo preparkovali do areálu nemocnice, pozatvárali okná a odpojili autobatériu, aby okná ostali zatvorené. Potom vrátili kľúče majiteľovi a oboznámili ho o odpojení batérie. 

Na základe telefonického oznámenia bola vyslaná hliadka mestskej polície na ulicu Podhora, kde večer v predajni potravín mali problém s jedným zákazníkom. Ten bol pod vplyvom alkoholu, obťažoval obsluhu a nechcel predajňu opustiť. Hliadka ho vyzvala, aby z prevádzky odišiel. Pri odchode začal pred predajňou okolo seba rozhadzovať odpadky. Hliadka 41-ročnému Ružomberčanovi na mieste uložila blokovú pokutu za priestupok proti verejnému poriadku, odpadky potom odpratal do koša. 

Pol hodinu pred polnocou v stredu 20. novembra videla hliadka mestskej polície pohybovať sa v centre mesta štvoricu mužov. Traja z  nich boli veľmi hluční, s hulákaním neprestali ani po príchode hliadky. Všetci traja boli vyzvaní, aby predložili doklad totožnosti. Dvaja predložili občianske preukazy, išlo 22 a 31 ročných obyvateľov obce v Ružomberskom okrese. Tretí z nich odmietol doklad totožnosti predložiť, neurobil to ani po výstrahe, že bude predvedený za účelom zistenia totožnosti. Občiansky preukaz predložil až na polícií, išlo o 32-ročného muža z okresu Ružomberok.  Všetkým trom boli za porušovanie nočného kľudu uložené blokové pokuty. 

Vo štvrtok 21. novembra vo večerných hodinách si okoloidúci pán všimol ležiaceho muža na ostrovčeku na križovatke ulíc Mostová a Nábrežie M. R. Štefánika. Skutočnosť telefonicky oznámil na mestskú políciu. Vyslaná hliadka na mieste našla 58-ročného Ružomberčana, ktorý mal na hlave v oblasti čela tržnú ranu z ktorej krvácal. Muž si pravdepodobne spôsobil zranenie sám, keď pod vplyvom alkoholu neudržal stabilitu a spadol. Z tohto dôvodu bola privolaná rýchla zdravotnícka pomoc, ktorá ho odviezla do nemocnice na ošetrenie. 

V ten večer mestská polícia spolupracovala so zdravotníkmi ešte raz, keď hliadka pomáhala v nemocnici na psychiatrickom oddelení s agresívnym pacientom. 

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.