Rušný týždeň mestských policajtov

Mestskí policajti mali pestrý týždeň. Pomáhali bezdomovcovi, ktorý spal pri koľajniciach; odchytili psa, ktorý sa s cudzím mužom vybral na prechádzku; riešili fajčenie na verejnosti a aj bezdomovcov obťažujúcich ľudí na železničnej stanici.

Na Veľký piatok si obsluha kamerového systému v blízkosti kostola na Námestí Andreja Hlinku všimla mladé dievča. Toto sedelo na lavičke a fajčilo, ohorok automaticky odhodilo na zem. Hliadka zistila, že dievča má iba 15 rokov a je chovankyňou jedného centra pre mladistvých. Preto bolo hliadkou odovzdané vychovávateľke, za priestupok jej bola uložená bloková pokuta.

Na základe telefonického oznámenia prezerali mestskí policajti záznam z ulice Scota Viatora. V poobedňajších hodinách 19. apríla tam pri kontajneroch pristavilo vozidlo a jeho osádka ku kontajnerom vyhodila vrecia s odpadom. Na základe evidenčného čísla vozidla bolo zistené, že priestupku sa dopustila 46-ročná žena z Ružomberka, ktorej za priestupok proti verejnému poriadku bola uložená bloková pokuta vo výške 30 eur.

V sobotu 20. apríla zavolal na tiesňovú linku 159, kde oznamovateľ povedal, že sa bol prejsť na Kalvárii, kde sa k nemu pridal neznámy pes a ide s ním smerom do Hrabova. Hliadka psa odchytila a podľa známky zistila jeho majiteľa, ktorému bol pes odovzdaný. Za voľný pohyb štvornohého miláčika na verejnosti bola majiteľovi uložená bloková pokuta.

V blokovom konaní bol vyriešený aj ďalší podobný priestupok, na základe telefonického oznámenia bol odchytený pes na ulici Š. Moyzesa v Políku. Teraz bola majiteľkou psa 54-ročná Ružomberčanka, ktorej bol takisto psík vrátený.

Na Veľkonočný pondelok bola hliadka mestskej polície vyslaná na ulicu Textilná. Ako uviedol oznamovateľ, niekoľko desiatok metrov od železničného priecestia v blízkosti koľajiska mal ležať neznámy muž. Hliadka na štrkovom násype asi dva metre od koľajníc našla ležať muža. Ako prvé ho odviedli do bezpečnej vzdialenosti kde zistili, že ide o 68-ročného muža s trvalým pobytom v Liptovskom Mikuláši. Pretože muž bol zjavne pod vplyvom alkoholu odviedla ho hliadka až na blízku ubytovňu, kde momentálne býva. Hliadka sa ešte dozvedela, že dotyčný pokiaľ je pod vplyvom alkoholu, čo vraj býva často, zvykne si tadiaľto skracovať cestu. V minulosti ho vraj už našli ležať aj priamo v koľajisku, našťastie ho vtedy okoloidúci našli skôr ako tadiaľ prechádzal vlak.

Na základe telefonického oznámenia bola hliadka mestskej polície vyslaná v stredu 24. apríla na železničnú stanicu. Mali sa tu nachádzať dvaja bezdomovci, ktorí zápachom obťažovali cestujúcich. Okrem toho mali v čakárni a pred stanicou požívať alkoholické nápoje. Na základe toho hliadka kontrolovala  dvoch mužov. Išlo o 45-ročného muža z Rimavskej Soboty a o tri roky mladšieho kamaráta z Martina. Pretože nešlo o cestujúcich, museli opustiť priestory čakárne a za požívanie alkoholu na verejnosti im boli uložené blokové pokuty.

V ten istý deň si hliadka všimla muža, ktorý spal na zastávke MAD a okolo seba mal neporiadok – narozhadzované odpadky. Hliadka muža zobudila a zistila, že tento čaká na príbuzného, ktorého majú pustiť z výkonu trestu odňatia slobody. Za znečistenie verejného priestranstva mu bola uložená bloková pokuta.

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.