Polícia riešila opitých bezdomovcov aj voľne pobehajúcich psov

Ružomberskí policajti boli počas uplynulého týždňa privolaní do ubytovne pre ľudí bez domova na ulici Scota Viatora, ktorú nechceli opustiť dvaja opití muži. Hliadky odchytili aj zatúlaných psov a pomohli mladíkovi. 

Večer v piatok 19. júna sa na mestskú políciu so žiadosťou o prítomnosť hliadky obrátil správca ubytovne pre ľudí bez domova na ulici Scota Viatora. Medzi ubytovanými boli aj dvaja muži, ktorí boli zjavne pod vplyvom alkoholu a odmietali opustiť ubytovňu. Obidvaja pritom vedeli, že byť v triezvom stave je jednou zo základných podmienok prenocovania. Vyslaná motohliadka zistila totožnosť obidvoch, išlo o mužov s posledným trvalým pobytom v Ružomberku vo veku 56 a 58 rokov. Požitie alkoholu u obidvoch mužov potvrdili dychové skúšky,  v dychu mali 2,88 respektíve 2,13 promile. Po dychových skúškach museli na vyzvanie hliadky ubytovňu opustiť.

Starší z dvojice sa musel „porúčať“ z ubytovne aj o deň neskôr, keď sa opäť snažil ubytovať pod vplyvom alkoholu. Aj teraz hliadka zotrvala na mieste, kým ubytovňu neopustil.

Počas hliadkovacej činnosti v sobotu 20. júna upozornil okoloidúci pán pešiu hliadku, že pri Tmavých schodoch leží na zemi nejaký muž. V čase príchodu hliadky sa pri ležiacom mužovi nachádzal pán, ktorý sa mu snažil pomôcť. Hliadka sa takisto muža pokúšala prebrať, ale ten vôbec nereagoval na vonkajšie podnety. Medzitým už bola privolaná rýchla zdravotnícka pomoc, pretože 22 ročný Ružomberčan krvácal z nosa. Hliadka pomohla zdravotníkom mladíka naložiť do sanitky a tí ho potom previezli na vyšetrenie do nemocnice.

V nedeľu 21. júna oznámili návštevníci rekreačnej oblasti Hrabovo, že po parkovisku voľne behá veľký vlčiak. Vyslanej motohliadke sa psa podarilo odchytiť a pretože sa majiteľ psa na mieste nenachádzal, previezla ho na útvar mestskej polície. Tu bolo čítačkou zistené číslo čipu a následne v evidencii, kto je majiteľom psa. Ten bol následne telefonicky o odchyte oboznámený. Pri preberaní psa mu v zmysle zákona bola uložená bloková pokuta.

Ďalšie dva nemecké ovčiaky odchytili mestskí policajti vo štvrtok 25. júna v ranných hodinách. Viacero ľudí sa sťažovalo na ich voľný pohyb v blízkosti vojenskej nemocnice. V tomto prípade pes, ktorý bol označený čipom bol vrátený majiteľovi. Druhý, ktorého majiteľa sa zistiť nepodarilo bol prevezený do útulku v Bielom Potoku.

Od začiatku týždňa sú v prevádzke ďalšie dve kamery, ktoré monitorujú okolie športovej haly T18. Prvá sníma okolie parkoviska pred T18, priestor za halou ako aj blízke detské ihrisko. Druhá umiestnená pred halou zase ulicu Plavisko smerom do mesta ako aj smerom na sídlisko Baničné.

Zdroj: Tlačová správa Mestskej polície v Ružomberku  

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.