Povinná jazda vicemajstra

Ružomberské basketbalistky čaká v priebehu štyroch dní druhý zápas. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v sobotu o 18:00 hod. stretnutie 7. kola Niké extraligy žien proti BK ŠK UMB Banská Bystrica. Liptáčky budú chcieť potvrdiť pozíciu favorita a nadviazať na výborné výsledky z ostatného obdobia.

Ružomberčanky začali nový ročník basketbalovej Extraligy úspešne, keď v úvodných siedmich zápasoch zaznamenali až šesť výhier a jednu prehru, ktorú utrpeli na pôde majstrovských Piešťan. Zvyšné víťazstvá si vybojovali zverenkyne Juraja Suju nad Šamorínom, Popradom, CBK Košice, Sláviou Banská Bystrica Young Angels Košice.

Výbornú formu z ostatného obdobia potvrdili Liptáčky aj v uplynulom kole, keď zdolali ŠBK Šamorín na jeho palubovke vysoko 66:46. Vicemajster zásluhou veľmi dobrého výkonu v druhom polčase zaznamenal ďalšie cenné víťazstvo a v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže mu patrí 2. miesto za suverénnymi Piešťanskými Čajkami.

Bystričanky ešte neokúsili pocit výhry

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica sú zatiaľ na poslednom mieste tabuľky. Všetkých doterajších 6 zápasov prehrali, pričom najbližšie k výhre boli v 1. kole, keď podľahli Popradu o dva body (60:62).

V minulej sezóne odohral Ružomberok s Banskou Bystricou v rámci najvyššej slovenskej súťaže štyri vzájomné stretnutia, pričom všetky duely suverénne ovládli Liptáčky. V ostatnom ročníku obsadili „sovičky“ posledné miesto a zahrali si v skupine o záchranu. V nej sa ale Bystričankám nedarilo a napokon sa predstavili v baráži o účasť v Extralige, v ktorej však bolo úspešnejšie mužstvo BK Slovan Bratislava, ktoré ich zdolalo 2:1 na zápasy.

Univerzitný tím spod Urpína mal tým pádom najvyššiu slovenskú súťaž opustiť, ale napokon sa tak neudialo. Klub z hlavného mesta totiž údajne nemal k dispozícii dostatok schopných hráčok a tak odovzdal svoju licenciu práve mužstvu BK ŠK UMB Banská Bystrica. Vďaka tomu účinkujú „vysokoškoláčky“ v Extralige aj túto sezónu.

„Ruža“ má na dosah účasť v skupine o titul

Po zápase s BK ŠK UMB Banská Bystrica bude mať vicemajster dvojtýždňové voľno. Po ňom odohrajú zverenkyne Juraja Suju šláger kola na vlastnej palubovke, keď privítajú majstrovské Piešťanské Čajky (19. 11.). Následne čaká Liptáčky dvojtýždňová reprezentačná prestávka. Po nej odohrajú vicemajsterky najbližší duel až 3. decembra v Poprade.

Po stretnutí pod Tatrami čakajú Ružomberčanky ešte štyri zápasy do konca základnej časti Extraligy, pričom až tri z nich odohrajú v tomto roku. Postupne sa predstavia proti CBK Košice (10. 12.), Slávii Banská Bystrica (17. 12.) a aktuálny rok uzavrú domácim duelom proti Young Angels Košice (21. 12.). Posledný ligový duel odohrajú Liptáčky 7. januára na pôde BK ŠK UMB Banská Bystrica.

Následne sa liga rozdelí na dve polovice. Prvé štyri tímy po základnej časti budú bojovať v skupine o titul a zvyšná štvorica mužstiev si to „rozdá“ v boji o záchranu. Úvodné duely týchto skupín sa odohrajú 14. januára 2023.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.