Povinná pohárová jazda v novom termíne

Liptákov čaká druhý domáci duel v priebehu týždňa. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v stredu 29. novembra o 12:30 h osemfinálové stretnutie Slovnaft Cupu.

Zverenci Ondřeja Smetanu mali v úvodnom kole národného pohára voľno. V 2. kole sa predstavili na pôde účastníka V. ligy – ŠK Dynamo Diviaky, pričom triumfovali 4:0. V 3. kole cestovali na trávnik štvrtoligovej Zubrohlavy, ktorú zdolali rozdielom triedy (3:0).

V 4. kole čakala Ružomberok prvá vážnejšia skúška – druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Oranžoví sa síce v liptovskom derby poriadne natrápili, no napokon v domácom prostredí triumfovali 2:1 po pokutových kopoch (4:3 z 11 m), keď sa zápas v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 1:1.

„Ruža“ sa na osemfinálový duel Slovenského pohára naladila víťazne, keď uplynulý piatok zdolala na svojom štadióne v rámci 15. kola Niké ligy AS Trenčín 1:0.

Dlhé čakanie skončilo. Ružomberok vyhral prvý ligový zápas pod novým trénerom

Vyradili obrovského favorita

Futbalisti FK FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa figurujú po jesennej časti druhej najvyššej súťaže na 11. mieste, so ziskom 19 bodov (skóre 24:29).

Mužstvo zo stredu Slovenska v prebiehajúcom ročníku národného pohára postupne zdolalo Vinicu (4:1), Lučenec (1:0) a v ostatnom kole rovnakým výsledkom šokovalo prvoligovú Duklu Banská Bystrica.

„Vyhodili“ trénera

Futbalisti zo Žiaru nad Hronom majú skúsenosti aj s najvyššou súťažou, v ktorej pôsobili tri sezóny. V ročníku 2021/22 ale skončili vo vtedajšej Fortuna lige na poslednej 12. priečke a museli sa z nej porúčať.

Horehronci odohrali posledný duel 15. novembraŠamoríne (3:5), pričom mali ešte nastúpiť na súboj v Dolnom Kubíne. Ten sa však neuskutočnil kvôli nevyhovujúcemu terénu v pôvodnom termíne 18. novembra a ani v náhradnom (26. novembra).

Včera (27. novembra) Pohronie na svojej oficiálnej stránke oznámilo, že na ich lavičke skončil tréner Rastislav Urgela. Mužstvo v pohárovom stretnutí v Ružomberku tak povedú jeho doterajší asistenti Róbert JežErik Grendel.

Tento rok sa už stretli

Posledný duel medzi MFK Ružomberok a FK Pohronie, ktorý mal prívlastok priateľský, sa uskutočnil na začiatku júla. Liptáci vtedy zdolali svojho súpera na vlastnom trávniku 2:1.

Aj osemfinále Slovenského pohára sa hrá na jeden zápas. V prípade remízy po riadnom hracom čase budú nasledovať pokutové kopy. Štvrťfinále je na programe až v nasledujúcom roku (predbežne 28. február 2024).

Zápas sa odohrá na umelej tráve

Stretnutie MFK Ružomberok – FK Pohronie sa pôvodne malo uskutočniť v stredu 29. novembra o 16:00 h na futbalovom štadióne pod Čebraťom, no z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok došlo k zmene času a miesta konania.

Pohárový duel sa napokon odohrá v stredu 29. novembra o 12:30 h na umelom trávniku ružomberského štadióna, pričom vstup na zápas je bezplatný.

V uplynulom ročníku ukončili Ružomberčania svoje pôsobenie v pohári práve v osemfinále, keď prehrali v Skalici 1:2 po pokutových kopoch. Po pohárovom stretnutí odohrajú oranžoví ďalší duel v nedeľu 3. decembra o 17:30 h, keď sa predstavia na pôde majstrovského ŠK Slovan Bratislava.

Osemfinále Slovnaft Cupu:

MFK Ružomberok – FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa (streda 29. november o 12:30 h, umelá tráva)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.