Premiéra basketbalovej Ruže vo vyraďovacích bojoch

Ružomberské basketbalistky nastúpia vo štvrťfinále proti Popradu. Foto: Rudolf Maškurica

Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v stredu o 17:00 h úvodný štvrťfinálový zápas vyraďovacej časti Niké extraligy žien proti Popradu. Liptáčky budú chcieť potvrdiť úlohu favorita a vstúpiť víťazne do play-off.

Zverenkyne Juraja Suju skončili v základnej časti súťaže na 2. mieste. Rovnakú priečku obsadili aj v nadstavbe o titul, napriek tomu, že v nej štyri stretnutia prehrali.

Skupinu o titul suverénne ovládli Piešťanské Čajky pred MBK Ružomberok. Tretiu priečku obsadila Slávia Banská Bystrica. Na 4. pozícii skončil Šamorín, ktoré prehral všetky stretnutia.

Jednoznačným favoritom sú Liptáčky

Basketbalistky BAM Poprad obsadili v základnej časti súťaže posledné 8. miesto, keď v 14-tich dueloch zaznamenali len dve výhry a až 12 prehier. Rovnakú bilanciu však mala aj siedma BK ŠK UMB Banská Bystrica a šieste CBK Košice.

Popradčanky sa následne predstavili v skupine o 5. – 8. miesto, v ktorej odohrali šesť zápasov, pričom dve stretnutia vyhrali a štyrikrát neuspeli. Basketbalistky spod Tatier tak napokon obsadili v skupine o záchranu 7. miesto. V poslednom súboji nadstavbovej časti ligy prehrali na pôde CBK Košice 57:49. Ak by tento duel Popradčanky vyhrali, tak by skončili v tabuľke na 6. mieste na úkor Košičaniek.

V aktuálnom ročníku odohral Ružomberok s Popradom dva zápasy, pričom v oboch prípadoch sa z víťazstva tešili zverenkyne Juraja Suju. Prvý vzájomný duel týchto súperov sa skončil triumfom vicemajstra v pomere 77:41. Druhé stretnutie, ktoré sa uskutočnilo pod Tatrami, opätovne vyhrali Liptáčky (61:38).

Ružomberčanky môžu v nedeľu oslavovať postup do semifinále

Druhé štvrťfinálové stretnutie je na programe v nedeľu 19. marca o 16:30 hod. v Poprade. Prípadný tretí zápas sa uskutoční v stredu 22. marca v Ružomberku. Štvrťfinálová séria sa hrá na dva víťazné zápasy.

Ak Liptáčky postúpia medzi kvarteto najlepších tímov, tak úvodný semifinálový duel odohrajú v Koniarni 25. marca. Semifinálová séria, rovnako ako finálové súboje, sa budú hrať na tri víťazné stretnutia. Víťaz slovenskej ligy bude známy najneskôr 29. apríla. Minuloročný titul obhajujú Piešťanské Čajky.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.